Oto najpopularniejsze wyszukiwania Google w 2017 roku

Oto najpopularniejsze wyszukiwania Google w 2017 roku

Codziennie wielu z nas wpisuje różne hasła w okno wyszukiwarki, ale czy zastanawialiście się kiedyś, które hasła wyszukiwane są najczęściej? Chociażby w tym roku, który przecież obfitował w różnego rodzaju wydarzenia, które odbiły się sporym echem wśród opinii społecznej. W sieci został właśnie opublikowany ranking najpopularniejszych fraz jakie wyszukiwali Polacy w 2017 roku. Wbrew pozorom niektóre hasła potrafią zaskoczyć.


Lista została podzielona na różne kategorie: Najszybciej zyskujące na popularności, Polskie seriale, Przepisy, pytania Jak…?, Gdzie…?, Dlaczego…?, Co to jest…?, Ile kosztuje…?, a także zestawienie haseł najczęściej wyszukiwanych globalnie. Po wstępnym przejrzeniu listy można zauważyć, że Polską najbardziej wstrząsnęła sprawa Magdaleny Żuk czy też chociażby odejście Zbigniewa Wodeckiego. Sporą popularnością cieszyły się także wydarzenia sportowe, głównie związane z naszą reprezentacją w piłce nożnej czy też kadrą skoczków narciarskich. Wśród pytań Jak…? wielu śmieje się, że lato musiało być nadzwyczaj urodzajne, bo miejsce pierwsze zajmuje Jak suszyć grzyby?. Poniżej przedstawiamy dokładną listę według podziału na kategorie.

Najszybciej zyskujące na popularności:
1. Magdalena Żuk
2. Zbigniew Wodecki
3. Ucho Prezesa
4. Losowanie Mistrzostw Świata 2018
5. Miss Polski 2017
6. Miss Supranational 2017
7. Eurowizja 2017
8. Skoki narciarskie 2017
9. San Escobar
10. Ciemniejsza strona GreyaPolskie seriale:
1. Ucho Prezesa
2. Diagnoza
3. Belle Epoque
4. W rytmie serca
5. Wataha
6. Belfer 2
7. Wojenne dziewczyny
8. Druga szansa
9. Niania w wielkim mieście
10. Dziewczyny ze LwowaPrzepisy:
1. Kopytka
2. Polewa czekoladowa
3. Grzyby marynowane
4. Grzyby w occie
5. Kania
6. Jajka faszerowane
7. Mazurek
8. Bigos staropolski
9. Botwina zupa
10. Strogonow
Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.