Gonciarz zaczyna prowadzić daily vlogi po angielsku!

Gonciarz zaczyna prowadzić daily vlogi po angielsku!

Daily vlog prowadzony przez Krzysztofa Gonciarza, który na początku nie obiecywał, że rzeczywiście będzie daily vlogiem i był traktowany jako eksperyment wkracza na kolejny poziom zaawansowania. Od teraz najbliższe vlogi będą prowadzone w języku angielskim!


Krzysztof w ostatnim filmie przyznał, że jakieś 10 procent jego widzów stanowią osoby anglojęzyczne. Część z nich nawet pisze do niego, że stale śledzi jego poczynania, wspomagając się angielskimi napisami dostępnymi pod każdym odcinkiem. Sam Gonciarz przyznał, że on na ich miejscu nie oglądałby takiego vloga, więc ma zamiar przez czerwiec vlogować tylko w języku angielskim.Chociaż już wcześniej Krzysztof podejmował się vlogowania po angielsku, to jednak nie pozostawał on przy swoim założeniu na dłużej. Teraz eksperyment ma potrwać miesiąc i w tym czasie YouTuber ma nadzieję nabrać odpowiedniego flow we vlogowaniu w obcym języku.

Nie jest to bowiem proste zadanie, bo chociaż Krzysztof biegle posługuje się angielskim, to przyznaje, że gdy vloguje w innym języku to także czuje się jak ktoś inny. W przypadku, gdy wielu ludzi ogląda vloga dla samego Krzysztofa, może być to bardzo ryzykowne rozwiązanie.

Z drugiej strony zawsze należy próbować nowych rzeczy, a przez miesiąc vlogów być może uda się wypracować Krzyśkowi oraz widzom odpowiedni mechanizm i nić porozumienia. Oczywiście pod filmami dostępne będą starannie przygotowane napisy w języku polskim, więc nikt nie powinien ucierpieć. Dla widzów z Polski może to być doświadczenie edukacyjne, dla Krzyśka zaś okazja do wybicia się na większą skalę, dlatego też trzymamy kciuki za ten eksperyment!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.