Gonciarz w świecie seriali!

Gonciarz w świecie seriali!

USA słynie z bardzo dużej ilości dobrych seriali. Zarówno tych normalnych z prawdziwymi aktorami, jak i tych animowanych, które przeważnie przedstawiają świat w krzywym zwierciadle. Jesteśmy pewni, że nie ma osoby która nie obejrzała ani jednej produkcji amerykańskiej, a każdy z Was przynajmniej raz słyszał o serialach takich jak  "South Park" czy "Breaking Bad"!


Krzysiek Gonciarz w jednym ze swoich najnowszych vlogów pokazał nam prawdziwe górskie miasteczko w Kolorado, na którym wzorowali się twórcy South Park. Oryginalna nazwa miasta to Fairplay i znajduje się ono na terenie Hrabstwa South Park i to stąd wzięła się nazwa serialu. W jakiś nieoficjalny sposób twórcy tego animowanego hitu oparli cały wygląd miejscowości na architekturze budynków jaką możemy zobaczyć w materiale Krzyśka. Możemy się też dowiedzieć, że nie wszyscy ludzie są zadowoleni z mieszanej sławy jaką przyniósł serial mimo tego, że korzystają z turystyki związanej z tym faktem. W materiale możemy również zobaczyć jak z lotu ptaka wygląda rzeka Rio Grande wyznaczająca granicę między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, oraz wiele pięknych górzystych krajobrazów z Kolorado i Nowego Meksyku.


Po więcej na ten temat zapraszam do filmu Gonciarza:




Wracając do tematu seriali i pamiętając, że Krzysiek w czasie swojej podróży zawędrował do Nowego Meksyku, mamy dla was kolejną perełkę prosto z amerykańskiej telewizji. Breaking Bad, bo jak już się pewnie domyślacie to o nim mowa. Serial, który zdobył 10 nagród Emmy w tym trzy dla Bryana Cranstona jako najlepszego aktora, który był również nominowany do Złotego Globu i czterokrotnie do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych. Fabuły serialu nie będziemy Wam przedstawiali, bo na pewno większość ją zna, nawet jak serialu nie oglądała. Krzysiek postanowił oddać się się swoim nerdowskim oraz geekowskim zapędom i udać się śladami Waltera White'a i pokazać nam relację z tego co zobaczył. Zwiedził on wiele miejsc dobrze znanych wszystkim fanom Breaking Bad, ale sam nie mówi co aktualnie możemy zobaczyć, żeby wszyscy mogli zmierzyć się ze swoją wiedzą na temat serialu i sprawdzić czy znają pokazywane nam widoki. Gonciarz trafił nawet do sklepu ze słodyczami, w którym można kupić niebieskie cukierki przypominające kryształki metamfetaminy dobrze znanej z serialu. Za darmo można nawet zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej scenografii.


Zapraszam do zapoznania się z materiałem Krzyśka, bo naprawdę warto, nawet jeśli nie oglądało się serialu.




Fajną sprawą jest, że zwykły serial może przynieść sławę miastu na którym jest wzorowany i nie ważne czy produkcja normalna czy animowana. Zgadzam się z Gonciarzem, że u nas w Polsce przydało by się coś w takim stylu.


A wy udalibyście się na zwiedzanie miejsc z waszych ulubionych seriali? Jeśli tak to jaka produkcja byłaby na pierwszym miesjcu waszej listy? Podzielcie się też opinią na temat tego rodzaju materiałów w Krzyśka.


Jakub Romanowski


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.