Dawna strona sklepu Gonciarza przejęta przez oszustów

Dawna strona sklepu Gonciarza przejęta przez oszustów

Pod koniec grudnia 2016 roku Krzysztof Gonciarz założył swój sklep, który miał wyróżniać się na tle marek innych YouTuberów. Szybko okazało się jednak, że fani YouTubera nie byli zadowoleni z oferty, a głównie z ceny, która była dość wysoka ze względu na produkcje rzeczy w Polsce. Teraz okazuje się, że zapomniana domena sklepu została przejęta przez oszustów.  


O całej sytuacji dotyczącej nieudanego startu projektu pisaliśmy już na naszej stronie kilka dni po całym zdarzeniu. Widzom Gonciarza nie podobała się głównie cena koszulek, która była dla nich po prostu za wysoka. YouTuber przeprosił za wszystko i wyjaśnił, dlaczego jego produkty kosztują więcej od innych. Od tego czasu o Naebie nie było głośno, aż to teraz.

Jakiś czas temu Krzysztof zrezygnował z domeny internetowej sklepu "naeba.pl", jednak nowy właściciel pojawił się bardzo szybko. 2 października 2018 podmiot odpowiedzialny za stronę zaczął świadczyć usługi typu SMS Premium pod numerem telefonu 92505, a po wejściu na stronę możemy zobaczyć od tego czasu poniższy komunikat.Kliknięcie w przycisk „przejdź do strony” wywołuje komunikat z prośbą o wysłanie weryfikacyjnego SMS-a na numer 92505. Koszt takiej wiadomości to 30,75 zł i bardzo prawdopodobne, że wysyłając SMS-a ofiara zostanie zapisana do płatnej subskrypcji Premium SMS, przez którą będzie musiała płacić ponad 30 zł za każdego odebranego od oszustów SMS-a.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.