GOG.com debiutuje już w Polsce!

GOG.com debiutuje już w Polsce!

Pewnie część z Was zastanawia się, czym właściwie jest GOG. Jest to platforma dystrybucji gier komputerowych, która powstała w 2008 roku i należy do grupy CD Projekt. Na początku można było na niej znaleźć tylko stare, chociaż dobre gry. Z czasem jednak uległo to zmianie.


Do tej pory dystrybucja gier prowadzona była w języku angielskim. Po 9 latach od założenia serwisu, twórcy w końcu przypomnieli sobie o polskich graczach. Aby "zrekompensować" im długie czekanie przez dwa dni od 25 do 26 października przygotowano pakiet darmowych gier. Wśród nich były produkcje, takie jak Stronghold HD, A.D. 2044, Sołtys czy Skaut Kwatermaster. Dodatkowo firma może pochwalić się także liczbą ponad 400 polskich lokalizacji gier, takich jak cała seria Gothic, S.T.A.L.K.E.R, Syberia i wiele innych, a część z nich dostępna jest wyłącznie na platformie GOG.com.


Dlaczego gracze chętnie korzystają z GOG.com? Każda gra w tym serwisie jest indywidualnie dobierana przez twórców. To znaczy, że jedna osoba z zespołu najpierw przechodzi dany tytuł, a dopiero później decyduje, czy warto wprowadzić go do dystrybucji. Kolejną zaletą może być możliwość zapisu stanu gry w chmurze, co niegdyś było niemożliwe. Funkcja Rollback pozwala natomiast cofnąć aktualizacje wybranej gry. Opcja przydatna jest wtedy, gdy dany patch nie podoba nam się lub w pewien sposób przeszkadza w rozgrywce. Warto również wspomnieć, iż gry na polskiej platformie nie wymagają dostępu do Internetu.GOG.com to nie tylko platforma, na której można kupić starsze i te nieco nowsze tytuły. To także platforma, na której twórcy również są graczami i z chęcią udzielają wszelkiej pomocy ze strony technicznej oraz w innych sprawach, m.in. w przejściu trudnego poziomu lub pokonaniu jakiegoś bossa. Jak sam dyrektor menedżer Piotr Karwowski podkreśla, każdy użytkownik się liczy!
Nie prowadzimy żadnych badań w stylu: nasz użytkownik ma tyle i tyle lat, wydaje tyle i tyle pieniędzy i czyta nasz newsletter o tej i o tej godzinie. Naszą platformę tworzymy z myślą o wszystkich graczach, którzy kochają gry komputerowe. Tylko to się liczy. 

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.