Głosowanie nad

Głosowanie nad "ACTA 2" może zostać przyspieszone

Sprawa związana z ACTA 2 ucichła już jakiś czas temu, jednak teraz okazuje się, że głosowanie nad ustawą może zostać przyspieszone. Okazuje się, że Europejska Partia Ludowa chce zagłosować przed ogólnoeuropejską akcją protestacyjną, która planowana jest na 23 marca. 


Jedna z Europosłanek poinformowała o planach dotyczących możliwego głosowania za pośrednictwem swojego Twittera. Z jej relacji wynika, że szef Europejskiej Partii Ludowej chce rozmawiać na temat ustawy na posiedzeniu w przyszły czwartek, w którym wezmą udział przedstawiciele wszystkich partii.Z czego wynika ten pośpiech? Europosłanka twierdzi, że nagłe przeniesienie terminu głosowania nie jest przypadkowe. Na 23 marca zaplanowano bowiem ogólnoeuropejską akcję protestacyjną. Jeśli decyzja w sprawie ustawy zostanie podjęta wcześniej, wtedy protesty będą już bezcelowe.Co może stać się na zaplanowanym posiedzeniu? Możliwe są dwie opcje. Pozytywna wersja sugeruje, że na posiedzeniu większość może zdecydować o głosowaniu nad poprawkami. Jednak jeśli to się nie uda, odbędzie się głosowanie nad wprowadzeniem ustawy w obecnym jej stanie. Sprawa roztrzygnie się więc najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku dni.

Warto przypomnieć, że sprzeciw wobec ustawy ACTA 2 wyraziła sama CEO YouTube - Susan Wojcicki, o czym przeczytać możecie w naszym poprzednim artykule na ten temat. 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.