Globstory z filmem dokumentalnym

Globstory z filmem dokumentalnym "THE GAME"

Kanał Globstory prowadzony przez Kaję, jest jednym z najpopularniejszych kanałów podróżniczych na polskim YouTube. Zawsze stawia na jakość i treść publikowanych materiałów. Kilka dni temu, pojawił się na nim film dokumentalny pt. "THE GAME. Migranci na szlaku bałkańskim". Jest to wyjątkowa produkcja, z którą powinniście się zaznajomić! 


Opublikowany trzeciego lutego materiał, jest specjalnym filmem z wielu względów. Powstał on podczas wyjazdu prasowego organizowanego przez Minority Rights Group. Globstory w grudniu zeszłego roku znalazła się w Bośni i Hercegowinie wśród dziennikarzy z Europy Środkowej, a jej kanał był jednym kanałem na YouTube, którego zgłoszenie zostało zaakceptowane.

Film opowiada o losach imigrantów na drodze do Europy. Globstory spotkała wielu różnych ludzi, z różnych części świata, którzy utknęli w Bośni i Hercegowinie, chcąc dojechać na zachód naszego kontynentu. Część z nich przebywa obecnie w obozach dla imigrantów, w których przeczekują zimę, aby później spróbować wyruszyć w dalszą drogę. Tak jak się okazuje, nie będzie dla nich prosta. Z nielegalną migracją walczą kraje sąsiadujące z Bośnią i Hercegowiną, które odsyłają migrantów, pozbawiając ich przy tym rzeczy osobistych. Migranci mogą liczyć tylko na szczęście, a cały proces nazywają grą, w której mogą wygrać nowe, lepsze życie lub stracić wszystko.

W materiale Globstory podjęła się wielu rozmów z migrantami na miejscu, przeprowadziła wywiad z dziennikarką Al Jazeera Balkans oraz nagrała wypowiedź bośniackiego strażnika granicznego. Pełen film obejrzycie poniżej:


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.