Globalny błąd Facebooka. Na feedzie wyświetlał posty osób, których nie obserwujemy

Globalny błąd Facebooka. Na feedzie wyświetlał posty osób, których nie obserwujemy

Dziś od samego rana użytkownicy z całego świata zgłaszają nietypowy błąd Facebooka. Na feedzie wyświetlane są bowiem posty zamieszczana przez wszystkich użytkowników na tablicach znanych osobistości. W ten sposób, strona główna Facebooka stała się jednym wielkim spamem. 


Błąd występuje od godzin porannych zarówno na iOS, Androidzie jak i wersji Facebooka na przeglądarce. Błąd polega na tym, że użytkownicy mogą zamieszczać posty na popularnych stronach (m.in. celebrytów czy sportowców), a posty te są wyświetlane wszystkim osobom, które obserwują daną osobistość. Przez to wszystko, odwiedzając dziś Facebooka, wyświetla nam się spam użytkowników z całego świata, w tym wiele memów czy reklam od osób, które postanowiły wykorzystać tę sytuację.Problemy Facebooka opisują już największe media na świecie, a użytkownicy na bieżąco komentują zdarzenie. Co więcej, powstał już nawet mem, który stał się globalnym viralem związanym z kłopotami platformy Marka Zuckerberga.Po godzinie 11:00, błąd Facebooka został naprawiony, chociaż nadal część użytkowników zgłasza problemy związane z przeglądaniem serwisu. Na ten moment Meta nie odniosła się do zaistniałej sytuacji.

 

Jak sytuacja wygląda u was? Piszcie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.