GIPHY ogłosiło nową platformę wideo!

GIPHY ogłosiło nową platformę wideo!

GIPHY jest znanym portalem oferującym największą na świecie bazę gifów do darmowego wykorzystania. Wszystko wskazuje na to, że nawet 300 milionów użytkowników dziennie, to dla nich wciąż za mało. Po 5 latach od powstania strony, twórcy serwisu postanowili rozpocząć przygodę z nową platformą wideo.


O wszystkim poinformowali podczas trwania ich autorskiego festiwalu filmowego. Właśnie na nim nagrodzono autorów krótki materiałów, które zostały przerobione na GIFy. Największym zwycięzcą okazała się Ani Acopian, autorka pracy "Washed Up", którą obejrzycie poniżej.Wracając do tematu autorskiego portalu GIPHY, twórcy zaraz po wręczeniu nagród, ogłosili jego uruchomienie. Strona będzie dawała możliwość  wgrywania wideo trwających nie więcej niż 30 sekund. Na początek cała usługa dostępna jest pod linkiem giphy.com/filmfest. Na ten moment znajdują się na niej wszystkie materiały z ostatniego festiwalu filmowego, lecz już wkrótce każdy będzie mógł dodać tam swój film. Czy usługa wideo od GIPHY się przyjmie? O tym najpewniej przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.