Gimper został wezwany na komendę!

Gimper został wezwany na komendę!

Dziś na kanale gimpera pojawił się film pod tytułem "Zostałem WEZWANY NA KOMENDĘ!". tak jak mówi twórca, nie jest to żaden clickbait, tylko film dotyczący poważnej sprawy, o której było głośno jakiś czas temu. 


W czerwcu ubiegłego roku miała miejsce akcja charytatywna, szerzej znana pod hasłem #bojesieciemnosci. Brało w niej udział wiele znanych osób, między innymi Robert Lewandowski z żoną, Boxdel czy wyżej wymieniony Gimper. Jak już wiemy akcja ta była próbą wyłudzenia pieniędzy, pod przykrywką zbiórki charytatywnej.

Tomek został wezwany w charakterze świadka, aby złożyć zeznania w tej sprawie. Niestety samego przesłuchania nie mogliśmy zobaczyć na filmie.  Jednak to, o co Gimper był pytany opowiedział nam w materiale. Został zapytany między innymi o kwotę jaką wpłacił(było to 1000 zł) oraz o to czy posiada jakieś dowody mogące pomóc w sprawie, na przykład maile lub potwierdzenie przelewu. Cały materiału możecie zobaczyć poniżej.W swoim filmie Tomek powiedział również o najgorszym skutku wynikającym z tej sprawy. Miał na myśli to że, bardzo dużo osób usłyszało o  tym że, zbiórka była oszustwem. Dodatkowo fakt nagłośnienia sprawy przez media tylko zwiększył grono tych którzy zaufanie do takich akcji stracili. YouTuber wspomniał również o tym, że wiele działań w sieci podejmujemy już instynktownie. A większość z nas treść artykułów wyobraża sobie tylko poprzez ich tytuł oraz miniaturkę, nie weryfikując zawartych w nich informacji.

Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się odzyskaniem pieniędzy przez osoby poszkodowane. Niestety wizerunek takich akcji został dość mocno nadszarpnięty. Jednak cytując to, co Tomek powiedział w swoim materiale Nie wyciągajmy błędnych wniosków, niezależnie od wszystkiego pomagać warto. Najważniejsze aby pamiętać o tych którzy naszej pomocy potrzebują, a takich osób jest naprawdę wiele.

 

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.