Gimper i jego rozliczenie z przeszłością

Gimper i jego rozliczenie z przeszłością

To dla Tomasza "Gimpera" Działowego z pewnością jeden z najważniejszych filmów w historii jego kanału. Dziś twórca opublikował materiał pt. "Rozliczenie z przeszłością...". YouTuber szczerze opowiada w nim o ostatnich 3 latach oraz swojej przemianie.


O tym że dzisiejszy film dla Tomka jest czymś wyjątkowo ważnym, świadczy chociażby fakt nagłaśniania publikacji. Gimper kilka dni temu postanowił ukryć wszystkie materiały ze swojego kanału oraz na wszystkich mediach społecznościowych opublikować tajemnicze zdjęcie krzesła z widniejącą datą - 01.01.2019 i godziną 11:11.  Dokładnie wtedy pojawił się film, który wszystko wyjaśnił.

"Rozliczenie z przeszłością..." to ponad półgodzinny materiał. Tomasz tłumaczy w nim, że w jego życiu dzieje się teraz dużo rzeczy, z których może być zadowolony. Do tego doprowadziły jednak w pewien sposób wydarzenia, które rozpoczęły się 3 lata temu i dały mu wiele do myślenia. Chodzi rzecz jasna o głośną sprawę pomiędzy Gimperem, a innym twórcą - Atorem, w którym to konflikt YouTuberów doprowadził do sprawy sądowej. Kilka miesięcy później, stacja TVN przygotowała reportaż dotyczący tej sytuacji. Tomek nazwał go wprost stronniczym - nie tylko wtedy, ale i dziś. Powiedział także, że był to dla niego spory cios, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Gimper w filmie przeprosił Atora jak i wszystkie osoby, które mogły w jakikolwiek sposób poczuć się źle, oglądając jego dawną twórczość.

Materiał, który jest tego podsumowaniem, a także otwarciem pewnego nowego rozdziału w życiu Tomka, obejrzycie poniżej:Film został świetnie odebrany przez widzów Gimpera. W kilka godzin został obejrzany przez blisko 400 tysięcy osób, znalazł się na karcie Na Czasie, a pod samym materiałem pozytywną ocenę zostawiło aż 60 tysięcy osób. Pod filmem znalazło się także prawie 10 tysięcy komentarzy, spośród których większość wyrażała pozytywną ocenę dotyczącą filmu i przemyśleń Tomka. Znajdziemy tam m.in. takie wpisy:
Gościu jak ja Cię szanuję. Swego czasu miałam i Tobie takie samo mniemanie jak większość. Jak zacząłeś robić LNB to coraz bardziej się przekonywałam do Twojej osoby. Potem zajrzałam na Twój prywatny kanał i dotarło do mnie, jak wielką przemianę przeszedłeś. Samo to, że robisz ankiety co myślą o Tobie i tym co robisz ludzie, świadczy o wysokim poziomie autorefleksji. Ten film jest przepięknym podsumowaniem o zebraniem do kupy Twojej historii, gratuluję przemiany i odwagi zwłaszcza z przeprosinami. W sumie potraktowalam je bardzo osobiście, bo sama się kiedyś poczułam urażona mocno wulgarnym dodatkiem do filmiku z akcji pajacyk. Utkwiło mi to mocno w pamięci i utwierdziło zdanie o Tobie wtedy. Jestem pełna podziwu i życzę powodzenia w dalszych projektach a przede wszystkim satysfakcji i szczęścia w życiu prywatnym w tym roku jak i w następnych.

Cały film pokazuje jaką drogę przebyłeś, jakie emocje i myśli ci w tej drodze towarzyszyły aż do teraz. Te 4/5 lat temu byłeś całkowicie innym człowiekiem pod względem zachowania i podejścia do wszystkiego, sam miałem podobne dlatego zostałem na twoim kanale, ale po paru latach zaczęło mnie to męczyć, sam teraz przeżywam okres przemiana, dorosłe życie za chwilę okres zawodowy i studia, zmiana zachowania, dorastanie. Wróciłem do oglądanie twoich filmów gdzieś 16 miesięcy temu, zauważyłem postęp i chęci zmiany, zacząłem oglądać i czasami wynosić pewne wartości z twoich filmów, twoje porady do zmiany i motywację. Nabrałem szacunku do tego co robisz, do twoich filmów i publikacji, ale moment w filmie, w którym postanowiłeś przeprosić nas, swoich widzów, za poprzedniego Gimpera i chwila w której otwarcie i publicznie przeprosiłeś Pana Krzysztofa był momentem w którym przekonałem się w pełni, że potrafisz na swoje barki wziąć odpowiedzialność dorosłego i odpowiedzialnego faceta. Sam teraz nad tym intensywnie pracuje i również u siebie widzę powolne postępy. Jestem dumny z bycia twoim widzem. Gratuluję sukcesów i życzę jeszcze większych na nowy rok. Ciepło pozdrawiam.

My gratulujemy natomiast Gimperowi odwagi do nagrania filmu, którego wielu widzom mogło brakować na kanale. "Rozliczenie z przeszłością" to na pewno materiał podsumowujący przemianę Tomka i pozwalający zrozumieć to, że nie była ona wcale taka łatwa, ale zdecydowanie potrzebna.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.