Gimper o swojej pasji, życiu i nagrywaniu w nowej serii vlogów

Gimper o swojej pasji, życiu i nagrywaniu w nowej serii vlogów

Większość osób oglądających YouTube na co dzień ma swoich ulubionych twórców. Niektórzy z nich, zwłaszcza Ci młodsi, często zastanawiają się w jaki sposób tworzone są oglądane przez nich na co dzień materiały oraz jak wyglądało życie tych twórców zanim stali się sławni.


Częścią z nich kieruje ciekawość, a częścią chęć pójścia w ślady ulubionego twórcy. Taką możliwość ostatnio dał swoim widzom Gimper, który we współpracy z videoblocks stworzył materiał, w którym tłumaczy jak robi to co robi, czyli w jaki sposób tworzy filmy na YouTube.


Najpierw opowiedział jakie ma doświadczenie z tworzeniem video w internecie. Następnie opowiedział o programie, którym nagrywa gry czyli Open Broadcaster Software i wytłumaczył krótko działanie green screena. Później zaczął opowiadać o samym procesie montażu. Gimper montuje swoje filmy w programie Adobe Premier Pro. Ma on bardzo duże możliwości i wiele zastosowań. Tomek pokazał różnice między surowym materiałem, a poprawionym nagraniem po nałożeniu efektów. Wspomniał również o tym jak ważne jest tło w filmie stworzonym z użyciem green screena i polecił stronę videoblocks.com. Zademonstrował również jak wygląda proces montażu takiego tła, z nagranym materiałem.


Poza filmem poradnikowym nagrał też materiał we współpracy z ING, w którym opowiada wiele ciekawostek ze swojej młodości. Mówi o tym jaka była jego pasja z dzieciństwa i dzieli się z widzami swoimi wspomnieniami. Miejsce, w którym nagrywa tego vloga jest nieprzypadkowe.


Opowiada też od czego zaczęła się jego przygoda z serwisem YouTube i na każdym kroku podkreśla to jak ważny dla niego jest fakt, że mieszka w Warszawie. Zachęcił również do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez ING bank śląski, który polega na wymyśleniu jakiegoś hasła związanego ze swoim miastem. Do wygrania jest mural, który zostanie namalowany w zwycięskim mieście, a jego utworzenie ufunduje wspomniany wcześniej bank.


Podoba Wam się taka forma kontaktu z widzami? Napiszcie co myślicie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.