Gimper o swojej pasji, życiu i nagrywaniu w nowej serii vlogów

Gimper o swojej pasji, życiu i nagrywaniu w nowej serii vlogów

Większość osób oglądających YouTube na co dzień ma swoich ulubionych twórców. Niektórzy z nich, zwłaszcza Ci młodsi, często zastanawiają się w jaki sposób tworzone są oglądane przez nich na co dzień materiały oraz jak wyglądało życie tych twórców zanim stali się sławni.


Częścią z nich kieruje ciekawość, a częścią chęć pójścia w ślady ulubionego twórcy. Taką możliwość ostatnio dał swoim widzom Gimper, który we współpracy z videoblocks stworzył materiał, w którym tłumaczy jak robi to co robi, czyli w jaki sposób tworzy filmy na YouTube.


Najpierw opowiedział jakie ma doświadczenie z tworzeniem video w internecie. Następnie opowiedział o programie, którym nagrywa gry czyli Open Broadcaster Software i wytłumaczył krótko działanie green screena. Później zaczął opowiadać o samym procesie montażu. Gimper montuje swoje filmy w programie Adobe Premier Pro. Ma on bardzo duże możliwości i wiele zastosowań. Tomek pokazał różnice między surowym materiałem, a poprawionym nagraniem po nałożeniu efektów. Wspomniał również o tym jak ważne jest tło w filmie stworzonym z użyciem green screena i polecił stronę videoblocks.com. Zademonstrował również jak wygląda proces montażu takiego tła, z nagranym materiałem.


Poza filmem poradnikowym nagrał też materiał we współpracy z ING, w którym opowiada wiele ciekawostek ze swojej młodości. Mówi o tym jaka była jego pasja z dzieciństwa i dzieli się z widzami swoimi wspomnieniami. Miejsce, w którym nagrywa tego vloga jest nieprzypadkowe.


Opowiada też od czego zaczęła się jego przygoda z serwisem YouTube i na każdym kroku podkreśla to jak ważny dla niego jest fakt, że mieszka w Warszawie. Zachęcił również do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez ING bank śląski, który polega na wymyśleniu jakiegoś hasła związanego ze swoim miastem. Do wygrania jest mural, który zostanie namalowany w zwycięskim mieście, a jego utworzenie ufunduje wspomniany wcześniej bank.


Podoba Wam się taka forma kontaktu z widzami? Napiszcie co myślicie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

Mniej Więcej wystartowało z bardzo dobrym wynikiem!

Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Bardzo dobre przyjęcie zwiastuna "Pitbull. Ostatni pies". Będzie rekord?

Poznaliśmy nową jednostkę czasu według Facebooka!

Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

SA Wardęga ostro o Deynn i Majewskim. Ujawnia nowe informacje!