Gimper chciał odejść z YouTube. Niedawno postanowił jednak zmienić plany

Gimper chciał odejść z YouTube. Niedawno postanowił jednak zmienić plany

Nieco ponad rok temu, bo 4 stycznia 2021 roku, na kanale Gimpera rozpoczęło się odliczanie, które trwało z każdą kolejną publikacją aż do dziś. Wraz z końcem tajemniczego odliczenia, Tomasz Działowy podzielił się filmem pt. "To koniec...", w którym poinformował między innymi o tym, że myślał o odejściu z YouTube oraz przekazał, co czeka go dalej.


Ostatnie miesiące Gimpera na YouTube z pewnością nie należały do najlepszych w jego karierze. Choć twórca stale publikował nowe materiały, skierowane były one do widowni, która zżyta jest z nim od lat i tworzy społeczność w ramach grupy dzielącej się przede wszystkim memami. To między przez to Tomasz odciął sobie drogę dotarcia do potencjalnych nowych widzów kanału. Dodatkowo, wkrótce odbiło się to na liczbie nowych subskrybentów kanału Gimpera. Jak bardzo?

Przez cały 2021 rok, twórca zwiększył ich liczbę o zaledwie 30 tysięcy. Zaledwie, bo dla porównania, jeszcze w 2020 roku Tomasz potrafił osiągnąć niemal dwukrotnie lepszy wynik nie w dwanaście, a w jeden miesiąc. Podobna sytuacja dotyczyła średniej liczby wyświetleń, która wkrótce także znacząco spadła. Nic więc dziwnego, że Gimper postanowił coś z tym zrobić, choć jeszcze niedawno, jego plany zakładały zupełnie coś innego, niż zakładają dziś.

Liczba subskrybentów Gimpera w okresie 02.2019-12.2021. Źródło: Social Blade


O tym informuje YouTuber w najnowszej publikacji na swoim kanale. Jak mówi Gimper, jego początkowy plan zakładał, że w 2022 roku po 12 latach działalności odejdzie z YouTube. Powodem miało być swego rodzaju wypalenie i poczucie osiągnięcia sufitu. Ostatecznie plany uległy zmianie i  jak dalej mówi, nie wyobraża sobie jak miałoby to wyglądać. Tomek dodaje, że działalność operacyjną w swojej firmie powierzył wspólnikom, a na kanale YouTube będzie się od teraz dzielił contentem "commentary", który polega na komentowaniu głośnych i przede wszystkim aktualnych wydarzeń.Wraz z ogłoszeniem nowego contentu, Gimper opublikował pierwszy materiał, który rozpoczyna nowy etap działalności na głównym kanale. Tomasz wziął w nim na tapetę głośną sprawę Leksia z Teamu X. Ponad 45-minutowy materiał YouTubera możecie obejrzeć poniżej: 

Co uważacie o decyzji Gimpera? Będziecie śledzili jego nowy content?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.