Gest poznany na TikToku uratował życie nastolatki

Gest poznany na TikToku uratował życie nastolatki

Policji w Stanach Zjednoczonych udało się uratować porwaną nastolatkę z pojazdu oprawcy, po tym, jak sygnalizowała innym kierowcom specjalny gest. Gestu „pomóż mi” 16-latka nauczyła się z TikToka.


W 2020 roku popularność zdobył znak „pomóż mi” polegający na szczególnym ułożeniu dłoni — schowaniu kciuka do środka i zaciśnięciu reszty palców w pięść. Gest ten powstał w odpowiedzi na wzrost przypadków przemocy psychicznej i fizycznej w domostwach w czasie pandemii. Dzięki swojej prostocie nowy znak szybko rozpowszechnił się w social mediach, m.in. na TikToku.

Zaledwie kilka dni temu na terenie Karoliny Północnej porwano nastolatkę, która została przewieziona autem oprawcy aż do stanu Ohio. Trwało to aż dwa dni. Jak informuje CNN, dziewczyna pokazywała mijającym kierowcom gest poznany wcześniej na TikToku. Ostatecznie jedna z osób zrozumiała znak zza szyby i podała numery rejestracyjne auta policji. Nastolatka wróciła cała i zdrowa do domu.Warto przypomnieć, że to nie jedyna sytuacja, w której TikTok „ratuje życie” użytkowników. Niedawno informowaliśmy Was także o przypadku, gdzie mały chłopiec zobaczył wypadek podczas live'a na TikToku i dzięki niemu ofiara otrzymała niezbędną pomoc.

 

Może TikTok wcale nie jest taki zły? Dajcie znać, co myślicie!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.