Gearbest znika z sieci

Gearbest znika z sieci

Popularny chiński sklep Gearbest, który przez lata konkurował m.in. z AliExpress, kilka dni temu przestał funkcjonować. Jak informują media, wkrótce właściciel ma ogłosić jego upadłość.


Gearbest oferował wiele ciekawych przedmiotów w bardzo atrakcyjnych cenach. Głównie była to elektronika, której oferta oraz ceny były świetną alternatywą dla podobnych przedmiotów dostępnych na AliExpress. Właścicielem sklepu był Global Top E-Commerce Co., Ltd., który od pewnego czasu mierzył się z problemami finansowymi. Media informują teraz, że wszyscy pracownicy Gearbest mieli zostać zwolnieni.Kilka dni temu strona Gearbest przestała całkowicie działać na całym świecie. Aktualnie media społecznościowe firmy pozbawione są jakichkolwiek informacji, a Gearbest nie odpowiedział do tej pory na zapytania mediów w sprawie. Wszystko wskazuje zatem na to, że chiński sklep z elektroniką na dobre zniknął z sieci.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.