Gargamel vs. Karolek. YouTuberzy komentują sprawę

Gargamel vs. Karolek. YouTuberzy komentują sprawę

Dwa dni temu, bo dokładnie 23 października, na kanale GargamelVlog (ponad 290 tys. subskrypcji) opublikowany został materiał cieszący się wyjątkową popularnością.twórca Postanowił odnieść się do filmu Karolka pt. "TĘCZOWE AVATARY NA FACEBOOKU ?!?! #TOLERANCJA ", który został wrzucony w lipcu 2015 roku. Gargamel wypunktował Karola, tytułując swój film "NAJGŁUPSZY YOUTUBER z MILIONEM WIDZÓW nie wie o czym mówi". Po jego publikacji w Internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy widzów, ale także YouTuberów, którzy w większości zgodzili się ze słowami Gargamela.


Film Karolka dotyczący tolerancji oraz małżeństw homoseksualnych sprzed roku możecie obejrzeć poniżej:


Materiał Gargamela, o którym mowa umieszczamy dla Was poniżej. Twórca umieścił w nim fragmenty filmiku Karolka i w skrócie opowiedział, jak nieprawdziwe informacje on podaje. Chodzi tu m.in. o niezrozumienie ustawy dotyczącej legalizacji małżeństw homoseksualnych w USA, jak i ogólnie całego tematu tychże małżeństw. Ukazuje on też hipokryzję w słowach Karolka.YouTuberzy komentują sprawę:
Dopiero 6:40 - pomyśleć, że dla wielu dzieciaków Karolek to autorytet... i don't want to live on this planet anymore.gif ~ Topowa Dycha


Piękne ;) ~ Remigiusz Maciaszek


dobry tytuł <3 ~ Lisie Piekło


Pozamiatane ~ ROJO


"Polskie Pewdiepie ? Markiplier ? Myślę, że po prostu Zwykły gościu ze śląska [...]" po ch*j film, to wystarczy XDDDDD ~ Graczol

XD ~ TheNitroZyniak

Dzień później, sprawę postanowił skomentować, na swoim profilu obserwowanym przez ponad 50 tysięcy osób, sam Mandzio.

Źródło: Facebook Łukasz Samoń Źródło: Facebook Łukasz Samoń


YouTuberzy skomentowali ten post następująco:

 
no pięknie... ~ ROJO

Kurcze, liczyłem na tag "Poszukiwacz" ~ Poszukiwacz

Uff nie ma mojej ksywki ~ Gimper

Odniósł się do tego także Marcin Dubiel, który stwierdził, że nie ma sensu spoglądać na innych. Mandzio i Faki odpowiedzieli, czego skutkiem była krótka dyskusja.

Źródło: Facebook Łukasz Samoń Źródło: Facebook Łukasz Samoń


Do sprawy włączył się w dużym stopniu także Graczol. Na swoim fanpage'u opublikował na ten temat całą serię postów. W jednym z nich napisał: "JA TAM NIE SZANUJE KAROLKA ALE GARGAMELA ZACZYNAM BO PRZEPOWIADA ILOSC SUBSYRBCJI NA PÓŁ ROKU DO PRZODU XD". Dodał do tego to zdjęcie:

gargamel_graczol

Gargamel skomentował ten post, a Michał mu odpowiedział.

gargamel_komentarze

W końcu po odpowiedzi Gargamela, Graczol wrzucił kolejny post, w którym wyjaśnił całe zamieszanie "odrzucając wyrok".

graczol_komentarz

Po komentarzach od dziesiątek twórców, niektóre osoby uznały, że film został sponsorowany przez innych YouTuberów - rzekomych wrogów Karolka. Oczywiście jest to nieprawda, ale mimo tego Gargamel postanowił się do tego odnieść, publikując ten wpis na swoim fanpage'u. Wyjaśnił w nim, że film powstał tylko i wyłącznie z jego inicjatywy oraz wymienił "nicki" osób z jego teamu.

gargamel_post

Do zostawienia opinii na temat akcji "Gargamel vs. Karolek" zachęcił na swojej grupie BOXDEL. Pod jego postem na Buntownikach Boxdela pojawiło się ponad 630 komentarzy, z którymi warto się zapoznać.

boxdel_buntownicy

Wygląda na to, że sprawa powoli cichnie, chociaż na Facebooku nadal pojawiają się dyskusje dotyczące samej osoby Karolka oraz tego, czy wytykanie błędów YouTuberów jest dobre.

A Wy? Co sądzicie o tej sprawie? Czy Gargamel postąpił słusznie wracając do materiału sprzed roku?


Redakcja APYnews.pl nie zajmuje w tym temacie żadnego stanowiska. Powyższy artykuł to przedstawienie najważniejszych informacji, które znajdują się na oficjalnych i publicznie dostępnych mediach społecznościowych YouTuberów.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.