Masz gamingowy komputer? Możesz pomóc w walce z koronawirusem

Masz gamingowy komputer? Możesz pomóc w walce z koronawirusem

Siedzisz w domu i masz gamingowy komputer? A co, jeśli powiem Ci, że te dwa elementy wystarczą, byś mógł przyłączyć się do walki z koronawirusem? Nvidia wzywa bowiem użytkowników do przekazania naukowcom części mocy obliczeniowych swoich komputerów.


Najzdolniejsze mózgi świata pracują obecnie nad wynalezieniem leku lub szczepionki na chorobę COVID-19 powodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Krajowe rządy wysyłają dziesiątki miliardów dolarów na walkę z zarazą, która została wykryta w większości państw świata. Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę do ratowania społeczeństwa.

NVIDIA wezwała użytkowników do zainstalowania programu [email protected]. Na jakiej zasadzie on działa? W wielkim skrócie - zużywa tę część mocy naszego komputera, która akurat nie jest przez nas wykorzystywana,  do walki z koronawirusem poprzez wzmacnianie maszyn w laboratoriach. Usługę możecie pobrać TUTAJ.W momencie działania programu, komputer działa na najwyższych obrotach, co oczywiście ma swój wpływ na pobór prądu. Zrozumiałe więc, jeśli ktoś nie będzie mógł zdecydować się na tego typu pomoc. 

Każda pomoc jest ważna - jeśli posiadacie gamingowy komputer i chcecie wesprzeć na naukowców, to możecie zrobić to bezpośrednio zza biurka. Łatwiejszej ścieżki chyba nie ma.

 

Planujecie pomóc poprzez przekazanie mocy obliczeniowej swoich komputerów naukowcom? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.