Gambit wygrywa turniej PGL Major Kraków 2017!

Przed chwilą zakończył się finał turnieju PGL Major Kraków 2017! Polska publiczność świetnie kibicowała wszystkim zawodnikom przez ten weekend i wypełniła arenę aż po brzegi. Virtus.pro nie dotarło niestety do finału, lecz mimo tego zebrani kibice świetnie się bawili. Tytuł najlepszej drużyny tym razem trafił do Gambit!

W finale znała się drużyna Immortals, która pokonała dzień wcześniej Virtus.pro oraz ekipa Gambit, która wyeliminowała z walki Astralis. Spotkanie rozpoczęło się na mapie Cobblestone, która została wybrana przez Immortals. W pierwszej połowie Gambit zdobyło jedynie 3 rundy. Drużyna kompletnie pogubiła się i nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie rywala. Immortals natomiast zdominowali przeciwników nie tylko w pierwszej połowie, ale również w drugiej. Do końca meczu pozwolili ekipie Zeusa zdobyć tylko 1 rundę i zakończyli mapę z wynikiem 16:4.

Później spotkanie przeniosło się na mapę Train. Pierwsza runda trafiła na konto Gambit, a drużyna ponownie odzyskała wiarę w swoje możliwości. Immortlas starali się ponownie znaleźć sposób na przeciwny team, jednak tym razem okazało się to trudniejszym zadaniem. Po pierwszej połowie prowadzili zawodnicy Gambit. Zmiana stron przyniosła nadzieję na zwycięstwo brazylijskiej formacji. Gracze Immortals odrobili stratę, lecz po chwilowym remisie Gambit zaczęło zdobywać kolejne punkty. Na Trainie lepiej poradzili sobie gracze Gambit, co sprawiło, że udało im się wygrać.

Ostatnią mapą, która zadecydowała o tym kto zdobędzie główną nagrodę i tytuł zwycięzcy zostało Inferno. W pistoletówce lepiej poradziło sobie Gambit. Ich przewaga nie była chwilowa, ponieważ kolejne rundy także wpadały na ich konto. Dopiero w 6 rundzie Immortals pierwszy raz wygrało, a do końca ich gry po stronie terrorystów udało im się zdobyć jedynie 4 punkty. Drugą połowę Immortals rozpoczęło od kolejnej próby odrobienia przegranych rund. Gambit pozwoliło rywalom zyskać kilka punktów, jednak potem zawodnicy nie popełnili już żadnego błędu i zakończyli finałowe spotkanie wynikiem 16:10, tym samym zwyciężając cały turniej!

Główną nagrodę w wysokości 500 tysięcy dolarów zdobywa zespół Gambit! Immortals natomiast wraca do domu z nagrodą za drugie miejsce, która wynosi 150 tysięcy dolarów. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników oraz kibiców dopingujących obydwie drużyny w krakowskiej TAURON Arenie!