Friz wsparł finansowo powodzian. Zachęca także do zrzutki

Friz wsparł finansowo powodzian. Zachęca także do zrzutki

Friz odwiedził podkrakowskie tereny dotknięte skutkami niedawnych powodzi. Wraz z resztą EKIPY postanowił okazać kilku tamtejszym rodzinom wsparcie finansowe.


Niedawno w części Polski doszło do tragicznych w skutkach powodzi. Wielu ludzi utraciło swój dobytek, a ich domy zostały zrujnowane przez żywioł. W takich sytuacjach niezwykle istotne wydają się pieniądze, które mogłyby pomóc w naprawie chociaż części szkód.

Karol "Friz" Wiśniewski postanowił wykorzystać swoją popularność i zasięgi w celu nagłośnienia skali problemu. Wybrał się do kilku rodzin pod Krakowem dotkniętych skutkami powodzi. Pokazali mu oni, co "zabrała woda". W niektórych przypadkach można mówić o utracie niemalże wszystkiego cennego.Friz wraz z EKIPĄ postanowił podarować pięciu rodzinom z Krzyszkowic po 10 tys. złotych. Dodatkowo zachęcił wszystkich do wpłacania pieniędzy za pośrednictwem specjalnej zbiórki. Do jej zakończenia pozostały 24 dni, lecz już prawie udało się zebrać całą sumę.

Decyzja EKIPY zasługuje bez wątpienia na uznanie. Jej członkowie wykorzystali swoją popularność, by o powodziach usłyszało więcej ludzi, a co za tym idzie - więcej ludzi także pomogło. Jak widać, udało się.

 

Co sądzicie o akcji Friza i EKIPY? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.