FPX masakruje G2 Esports! Jankos bez tytułu mistrza świata

FPX masakruje G2 Esports! Jankos bez tytułu mistrza świata

Zaledwie chwilę temu, w momencie pisania tego artykułu, dobiegło końca największe esportowe wydarzenie tego roku. W Mistrzostwach Świata League of Legends, w finale stanęły na przeciw siebie chińskie FunPlus Phoenix oraz europejska drużyna G2, której skład zasilał najpopularniejszy polski gracz - Marcin "Jankos" Jankowski. Wygrana G2 dla wielu osób była w tym spotkaniu zaledwie formalnością po tym, jak wyeliminowali z turnieju dwie mocne drużyny, jakimi są SKT T1 i DAMWON Gaming. Seria zakończyła się wynikiem, którego mało kto się spodziewał!


Pomimo ogromnego wsparcia ze strony fanów oraz faktu bycia faworytem zarówno w oczach graczy jak i bukmacherów, G2 nie zdołało udźwignąć presji wywołanej przez FPX. Seria zakończyła się kompletnie niespodziewaną dominacją i wynikiem 3:0 na korzyść chińskiej ekipy. Jest to pierwsza seria spotkań w formacie Bo5 (czyt. best of 5), którą G2 Esports, w swoim obecnym składzie, kończy przegraną.FPX narzuciło w finale ogromne tempo i praktyczne rozgromili europejską drużynę ich własną bronią. Chińczycy praktycznie na każdym etapie trzech spotkań byli zawsze o kilka kroków przed swoimi przeciwnikami, a G2 Esports nie pomagała także spora, jak na tę drużynę, ilość błędów indywidualnych. Jest to smutne zakończenie finału dla większości z nas jednak mimo wszystko gratulujemy Jankosowi i całemu G2 za tak długą i piękną walkę oraz życzymy powodzenia w przyszłym roku!

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.