Fortnite został pozbawiony możliwości budowania

Fortnite został pozbawiony możliwości budowania

Kolejny sezon rozpoczął się właśnie w Fortnite. Tym samym do gry wprowadzono szereg nowości, które mogą diametralnie wpłynąć na sposób zabawy. Okazuje się, że deweloperzy postanowili pozbyć się m.in. możliwości budowania.


Epic Games opublikowało właśnie zwiastun drugiego sezonu rozdziału trzeciego w Fortnite. Został nazwany "Resistance" i promowany jest postaciami znanymi z uniwersum Marvela. Czego mogą spodziewać się gracze?

Przede wszystkim gruntownych zmian w podstawowym trybie. Twórcy postanowili usunąć opcję budowania - najprawdopodobniej po to, by ułatwić start nowym użytkownikom. Przy okazji wprowadzono nowy rodzaj wytrzymałości - mowa o "nadosłonie", która będzie widnieć tuż obok pasków zdrowia i osłony.

Jeśli jednak lubiliście budowanie, to spokojnie! Nadal będziecie mogli to robić w trybie arenowym lub Fortnite Competitive. To jednak nie koniec zmian, które przygotowano dla graczy. Postać rusza się teraz szybciej - mowa tu zarówno o domyślnym biegu, jak i prędkości sprintu.Fortnite zyskał również wiele broni znanych z poprzednich sezonów. Zostały one jednak odpowiednio zbalansowane - warto więc spodziewać się, że nie będą one tak potężne, jak wcześniej. Dodatkowo opcja wspinania zadziała teraz także na krawędziach wysokich obiektów, a jeśli wbiegniecie lub wślizgniecie się w drzwi, to od razu je wyważycie.

Drugi sezon rozdziału trzeciego jest już dostępny w Fortnite, więc możecie zabierać się za pobieranie stosownej aktualizacji.

 

Lubiliście budowanie w Fortnite? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.