Tyle w 2019 roku zarobił Fortnite

Tyle w 2019 roku zarobił Fortnite

Minione dwanaście miesięcy po raz kolejny należały do Fortnite'a. Z raportu firmy analitycznej SuperData wynika, że przychód produkcji od Epic Games w 2019 roku wyniósł... 1,8 miliarda dolarów. Liczby robią wrażenie.


Dystrybucja cyfrowa coraz odważniej przejmuje stery światowego rynku gier wideo. W tej kategorii nie mieszczą się bowiem tylko produkcje, ale także wszelkiej maści abonamenty czy mikropłatności. Jak więc prezentował się rok 2019 pod względem przychodów branży?

Okazuje się, że segment dystrybucji cyfrowej poradził sobie o 4 procent lepiej aniżeli rok wcześniej zarabiając 120,1 miliarda dolarów. Większość tej kwoty stanowią pieniądze pochodzące z gier mobilnych, bo aż 64,5 miliarda dolarów. Na drugim miejscu produkcje PC (29,6 miliarda dolarów), a podium z kolei zamykają tytuły na konsole (15,4 miliarda dolarów).Największą popularnością cieszą się nieustannie gry free-to-play. W zestawieniu ponownie króluje Fortnite, który przyniósł firmie 1,8 miliarda dolarów. Tuż za nim - z wynikiem 1,6 miliarda dolarów - uplasował się Dungeon Fighter Online. Z tym samym wynikiem zakończył rok Honour of Kings.

Czy Fortnite będzie mógł poszczycić się takimi zarobkami także w 2020 roku? Być może, ale do jego zakończenia pozostało jeszcze 12 miesięcy, więc kto wie... być może na rynku pojawi się kolejna rewolucyjna gra?

 

Co sądzicie o sukcesie gry Fortnite? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.