Fortnite nie był najpopularniejszą grą na YouTube w tym roku

Fortnite nie był najpopularniejszą grą na YouTube w tym roku

2018 jeszcze nie dobiegł końca, jednak dla wielu osób interesujących się grami w tym roku liczył się tylko Fortnite. Gra zdobyła ogromna uznanie i obecnie nadal cieszy się ogromną popularnością. Okazuje się, że Fortnite nie był jednak numerem 1 na platformie YouTube. 


Tytuł, który znokautował Fortnite może niektórym wydać się przestarzały, a jego wyniki na pewno zaszokują niejednych użytkowników YouTube. Okazuje się, że na platformie nadal króluje Minecraft.Osoby, które zarządzają gamingową stroną serwisu przyznają, że gry "battle royale" w ciągu ostatnich miesięcy zdobyły bardzo dużo zainteresowania, jednak nadal nie są w stanie pokonać dobrze znanego tytułu wyprodukowanego ponad 9 lat temu. Na początku roku mogliśmy usłyszeć o rekordowej liczbie aktywnych graczy w ciągu każdego miesiąca, która wynosiła około 75 milionów. Nie ma się więc co dziwić, że Fortnite jeszcze przez długi czas pozostanie w cieniu Minecrafta.

Źródło: The Verge

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.