Wielki spadek popularności Fortnite na Twitchu

Wielki spadek popularności Fortnite na Twitchu

Najnowsze doniesienia są jednoznaczne - popularność Fortnite'a maleje. Według informacji przekazanych przez portal TheGamer, produkcja studia Epic Games zaliczyła właśnie najgorszy miesiąc pod względem oglądalności na platformie Twitch.


Raport przedstawiony na łamach ww. portalu nie pozostawia złudzeń. Jak możemy zauważyć na poniższym wykresie, oglądalność Fortnite na Twitchu maleje w zastraszającym tempie - różnica popularności produkcji w okresie czerwiec-wrzesień br. wyniosła 22,5 procent. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka.

Źródło: TwitchTracker


Trzeba mieć na uwadze, że Twitch na początku sierpnia stracił popularnego streamera - Ninję. Nie ma wątpliwości, co do wpływu tego wydarzenia na chęć śledzenia Fortnite'a na tytułowej platformie.

Przerwę od transmitowania produkcji postanowił zrobić sobie ponadto użytkownik Tfue, czyli kolejna licząca się na Fortnite'owej scenie persona.

Polityka Epic Games zapewne także ma w tym wszystkim znaczenie. Sama gra skupia wokół siebie nadal olbrzymią rzeszę użytkowników, ale społeczność tego battle royale'a nie jest już tak pokaźna jak np. rok temu.

Pod lupę należy wziąć także krytykę samej produkcji. Nie trzeba interesować się Fortnitem, by przeglądając tablicę na Facebooku natknąć się na kilka postów wyśmiewających grę oraz osoby spędzające przy niej czas.

Jak będą wyglądały najbliższe miesiące, jeśli chodzi o popularność Fortnite'a? Wszystko wskazuje na to, że niezbyt kolorowo.


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.