Fortnite pobił wiele rekordów, ale ten jest wyjątkowo duży

Fortnite pobił wiele rekordów, ale ten jest wyjątkowo duży

O fenomenie Fortnite nie trzeba chyba mówić nikomu.  W tym roku gra podbiła rynek i stała się światowym hitem. Potwierdzeniem są statystyki, którymi podzieliło się właśnie studio Epic Games. Jedno jest pewne - takich liczb pozazdroszczą wszyscy producenci gier!


Teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Fortnite to absolutny hit ostatnich miesięcy. Deweloperzy pochwalili się właśnie, że baza graczy w Fortnite przekroczyła imponujący próg 200 milionów kont. Warto zaznaczyć także, że liczba nowych graczy cały czas się powiększa w bardzo szybkim tempie. Na początku roku liczba zarejestrowanych osób wynosiła "zaledwie" 40 milionów.Wiadomo, że nie wszystkie konta są stale aktywne, jednak szacuje się, że aż ponad połowa z nich cały czas aktywnie bierze udział w sieciowych rozgrywkach. Można więc jedynie spodziewać się zwiększenia tej liczby wraz z rosnącą liczbą nowych kont. Listopad był jednak dla Epic Games wyjątkowym miesiącem, a wszystko przez pobicie rekordu graczy jednocześnie biorących udział w rozgrywce. Tak duże zainteresowanie grą spowodowane było premierą tytułu w Korei Południowej. W rekordowym momencie na serwerach znajdowało się aż 8,3 miliona ludzi.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.