Mobilny Fortnite z możliwością obsługi kontrolera!

Mobilny Fortnite z możliwością obsługi kontrolera!

Fortnite jest istnym fenomenem, dlatego jego ogromna popularność na telefonach z systemami Android i iOS nie dziwi. Mimo wszystko na telefonach nie gra się zbyt wygodnie w coś, co wymaga tak dużej zręczności i refleksu. Mamy jednak dobrą wiadomość.


Nowa aktualizacja gry o numerze 7.30 częściowo ten problem rozwiązuje. Epic Games wzbogacił bowiem swoją grę o funkcję obsługi bezprzewodowych kontrolerów, które korzystają z interfejsu Bluetooth. Na liście wspieranych urządzeń znajdują się popularne pady: Xbox One, SteelSeries Stratus XL, Gamevice, a także Razer Raiju czy Moto Gamepad. Co ważne każdy z nich dostał oficjalne konfiguracje sterowania, nie będzie więc potrzeby tworzenia własnych ustawień.Rzecz jasna można stworzyć ustawienia według własnego widzi mi się. Ponadto Epic Games daje możliwość podpięcia przewodowego kontrolera przez moduł USB OTG. Galaxy Note 9, Honor View 20 oraz Huawei Mate 20 X dostały także obsługę odświeżania ekranu 60 Hz, jednak posiadacze innych telefonów na tę chwilę muszą obejść się smakiem.

Zdecydowanie należy docenić ruch ze strony Epic Games, dzięki któremu możliwości grania mobilnego są jeszcze lepsze. Z drugiej strony podłączanie kontrolera do telefonu odrobinę mija się z celem i filozofią mobilnego grania. Czy naprawdę ktoś będzie nosił ze sobą kontroler, żeby pograć w Fortnite'a?

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.