Formuła 1 częścią e-sportu!

Formuła 1 częścią e-sportu!

Dla fanów szybkiej jazdy mamy świetną wiadomość. Już niedługo na e-sportową arenę wjedzie Formuła 1! Mistrzostwa zorganizowane będą przy okazji premiery najnowszej części serii F1.


E-sport, jak wiadomo, prężnie się rozwija. Nic dziwnego więc, iż coraz więcej gier staje się częścią tego zjawiska. Do grona gier e-sportowych już niedługo dołączy Formuła 1, a mianowicie F1 2017, którego premiera odbędzie się 25 sierpnia. Wraz z wyjściem gry rozpocznie się F1 eSports series. Mistrzostwa będą rozgrywać się na platformach PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Do końca września trwać mają kwalifikacje, w trakcie których wyłonionych zostanie 40 najlepszych graczy. Kolejnym etapem będą półfinały, które odbywać będą się w Gfinity Arena w Londynie i podczas których poznamy dwudziestkę, która zawalczy o tytuł Mistrza Świata podczas finału. Ten natomiast odbędzie się w Abu Zabi, w ten sam weekend, co finał sezonu F1. Zwycięzca turnieju zostanie automatycznie zakwalifikowany do następnych półfinałów, będzie mianowany 'Formula 1 eSports Champion Expert' na następujący rok a także... zostanie postacią w kolejnej odsłonie gry, F1 2018!Według dyrektora ds. marketingu F1, Seana Bratchesa, "Ta akcja jest świetną okazją dla biznesu: zarówno ze względów strategicznych jak i sposobu, w jaki angażuje fanów. W pierwszej kolejności, to rosnąca kategoria z olbrzymim fanowskim zaangażowaniem, do której wchodzimy w wielkim stylu i jesteśmy dumni z tego, że Codemasters i Gfinity towarzyszą nam w tej przejażdżce.". Dodaje również, iż "tak jak w Formule 1, zamierzają ewoluować i szukać innowacji dla wirtualnego odpowiednika F1 aby zapewnić fanom jak najbardziej ekscytujące i przyjemne doświadczenie".

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Trwa wielka wyprzedaż na GOG.com!