Footroll stracił 3 lata pracy - jego fanpage został usunięty!

Footroll stracił 3 lata pracy - jego fanpage został usunięty!

"Muszę powiedzieć, że czuję się boleśnie zgwałcony" - tymi słowami najnowszy materiał rozpoczął na swoim fanpage'u znany YouTuber - Footroll (ponad 128 tysięcy subskrypcji). O co dokładnie chodzi?


W dniu dzisiejszym, facebookowa strona pt. Wina Sędziego (wcześniej Hala Dzieci) należąca do Maćka z kanały Footroll została usunięta przez portal! Powody nie są do końca znane, lecz najbardziej prawdopodobny jest fakt, że ktoś stronę zgłosił, a Facebook zamiast blokady, potraktował ją od razu permanentnym banem.


Nie trudno się dziwić, że Maćkowi jest z tego powodu smutno. Zbanowany fanpage lajkowało ponad 86 tys. osób! To ponad dwa razy więcej osób, niż społeczność redakcyjnej strony Footroll na Facebbooku. Właśnie dlatego, YouTuber postanowił założyć nowy fanpage z zupełnie zmienioną nazwą - Piłkarski DissBlaster. Zachęcamy Was do lajkowania tego profilu już teraz. Dlaczego warto? Między innymi dlatego, że Maciek ogłosił konkurs, który wystartuje po osiągnięciu 50 tysięcy lajków. Do wygrania będą m.in. dobrej jakości halówki! Do tego, twórca odpali wtedy nowy - "bekowy" format na kanale YouTube. Chyba warto!


Oto film, w którym twórca mówi o całym tym zdarzeniu:Akcję wsparcia "Piłkarskiego DissBlastera" prowadzą także dwie najbardziej znane piłkarskie strony na facebooku. Mowa tu o "Ekstraklasa Trolls" oraz "Typowa Fifa". Przyłączamy się do niej także i my, w końcu Footroll znany jest właśnie jako YouTuber. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda się odbudować społeczność zbanowanego fanpage'a w postaci tak ogromnej ilości polubień!


Co sądzicie o tej sprawie? Czy według Was, Facebook powinien usuwać tak duże fanpage bez wcześniejszych ostrzeżeń?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.