YouTuberzy warci polecenia - Foks - Szperacz

YouTuberzy warci polecenia - Foks - Szperacz

Jest weekend, co oznacza, że czas na kolejny artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia". W ramach cyklu staramy się prezentować najciekawsze i najbardziej wartościowe małe kanały na polskiej scenie YouTube. Poprzednio przedstawiliśmy Wam kanał "Stanowo.com", na którym dowiecie się wiele o życiu w USA, a także poznacie tajemnice największych zbrodni. W tym wpisie chcemy zaprezentować kanał o nazwie "Foks - Szperacz", który zajmuje się ciekawostkami i faktami z gier komputerowych.


Kanał został założony pod koniec 2014 roku. Pierwszy film pojawił się na nim dopiero ponad pół roku później i był nim materiał, w którym twórca wyjaśnia, kim są postacie z The Binding of Isaac. Przez nieco ponad 4 lata "Foks - Szperacz" zebrał już 4,8 miliona wyświetleń i 40 tysięcy subskrypcji. "Na kanale mam zamiar zająć się głównie ciekawostkami i faktami z gier komputerowych i nie tylko" - pisze w opisie. Tak rzeczywiście się stało, kanał w dużej mierze opiera się na ciekawostkach, jakie twórcy udało się znaleźć w przeróżnych grach komputerowych. Popularną serią na jego kanale był cykl informacji na temat tajemniczej gry "The Forest". Z jego materiałów na ten temat dowiemy się między innymi: kim jest główna postać, gdzie dzieje się akcja oraz jak powstał ogromny lej krasowy w środku lasu. To tylko niektóre z ciekawych tematów, jakie na swoim kanale porusza Foks. Część swoich odcinków poświęcił grom takim jak: "Fortnite", "The Walking Dead", czy "CS:GO". Jego kanał powinien odwiedzić każdy prawdziwy fan gier komputerowych, gdyż z pewnością znajdzie tam wiele nieznanych faktów na temat swoich ulubionych tytułów. W swoje materiały YouTuber wkłada wiele pracy, o czym świadczą unikalne ciekawostki i informacje oraz dobry poziom wykonania filmu. Nic więc dziwnego, że nowe odcinki są bardzo ciepło przyjmowane przez fanów. Potwierdzeniem tego może być duża ilość łapek w górę pod materiałami oraz opinie widzów w komentarzach.


Foks w przeciwieństwie do większości twórców, których przedstawialiśmy w naszej serii, nie udziela się wiele, w innych niż YouTube, mediach społecznościowych. Posiada jedynie fanpage na Facebooku, gdzie dość rzadko publikuje wpisy związane z kanałem. Większy kontakt z widzami utrzymuje przez zakładkę "Społeczność" na swoim kanale. YouTuber jest jednym z tych, których zdecydowanie warto śledzić ze względu na prezentowane treści. Jego unikalne ciekawostki, ciekawe teorie i różnego rodzaju informacje o grach są zawsze rzetelne i bardzo interesujące. Jeżeli chcecie się dowiedzieć "dlaczego zombie nie atakują siebie nawzajem?", "ile naprawdę warte jest wyposażenie z Counter-Strike?" lub "dlaczego granaty w Counter Strike się odbijają?", koniecznie wejdźcie na kanał Foksa i zobaczcie, jak wiele jeszcze nie wiecie o popularnych grach oraz ile ciekawostek występuje w produkcjach, w które gramy na co dzień. Jednak nie tylko fani popularnych tytułów znajdą tutaj coś dla siebie. Foks podejmuje również bardziej ogólne tematy, takie jak "największe światy w grach", "7 gier zakazanych", czy "symbole nazizmu w grach". Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze znajdziecie u tego YouTubera, zajrzyjcie na jego kanał. Fanów gier komputerowych szczególnie do tego zachęcamy, a jeżeli nie chcecie przeoczyć żadnego filmu, koniecznie zasubskrybujcie Foksa. Możecie to zrobić, klikając tutaj.


Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.