Firma kopiąca kryptowaluty kupiła programy uTorrent i BitTorrent!

Firma kopiąca kryptowaluty kupiła programy uTorrent i BitTorrent!

uTorrent i BitTorrent to jedne z najpopularniejszych programów do wymiany plików między użytkownikami na całym świecie. Firma została wykupiona przez startup TRON, który specjalizuje się w technologii blockchain. 


Firma BitTorrent została przejęta przez  właściciela firmy TRON, czyli Justina Sun'a, który wyłożył w tym celu aż 140 milionów dolarów. Sam TRON jest wyceniany na 3.2 miliarda dolarów i jest jednym z 10 największych firm sektora blockchain. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób miałby on wykorzystać swoją nową zdobycz.Mimo spekulacji o tym, że nowy właściciel mógłby wykorzystać popularne programy do zbudowania sieci kopiącej kryptowaluty użytkownicy teoretycznie nie powinni się tego obawiać. Firma bowiem opublikowała oświadczenie, w którym zapewnia, że nie zamierza wdrażać do swoich programów mechanizmu kopania kryptowalut. Ale jak to będzie wyglądać w praktyce, to już wie tylko nowy właściciel.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.