Finał nie dla Polaków - Kinguin przegrywa mecz o $800 000

Finał nie dla Polaków - Kinguin przegrywa mecz o $800 000

Jak już pisaliśmy Wam wczoraj w naszym artykule, dzisiaj rano odbył się mecz pomiędzy dwoma polskimi drużynami - Virtus.pro i Kinguin. Obydwa teamy dotarły aż do półfinałów, po to aby powalczyć o główną nagrodę turnieju WESG, czyli o 800 tysięcy dolarów. Większość osób stawiała oczywiście na Virtusów, jednak ostatecznie to Kinguin weszło do finałów, ale przegrało z francuskim EnVyUs.


Półfinały okazały się dla Virtusów bardzo pechowe. Pierwsza mapa, czyli Dust II, została wybrana przez Kinguin i zakończyła się dla nich pozytywnym wynikiem 16:14. Kiedy jedna strona się cieszyła, druga starała się odrobić straty na Miragu, czyli na swojej mapie. Siła przeciwnika była jednak na tyle duża, aby spokojnie wygrać 16 rund do 5 , i wyeliminować VP z walki o główną nagrodę. Mimo porażki, Virtus. pro wywalczyło sobie trzecie miejsce na podium dzięki wygranej z Space Soldiers, tym samym zdobywając 200 tysięcy dolarów.

wesg-vp

Po spotkaniu z Virtusami przyszedł upragniony finał, w którym zawodnicy zmierzyli się z EnVyUs. Na pierwszą mapę Kinguin wybrało Traina, gdzie niestety zostali zdominowani przez team z Francji. Pierwsze spotkanie skończyło się wynikiem 16:5 i przybliżyło przeciwników do upragnionego zwycięstwa. Następnie przyszła pora na wybór Polaków-Dust II, na którym kilka godzin wcześniej bardzo dobrze grali. Trzecia mapa nie była dzisiaj potrzebna. Tym razem szczęście było po stronie EnVyUs, którzy wygrali wynikiem 16:6 i to oni zdobyli główną wygraną, czyli 800 tysięcy dolarów. Naszym rodakom pozostało cieszyć się z drugiego miejsca i 400 tysięcy dolarów.

kinguin-mecz

Gratulujemy oczywiście drużyną, ponieważ obydwie zaszły bardzo daleko! Czekamy na więcej sukcesów na nadchodzących turniejach oraz na zbliżającym się ELEAGUE Major w Atlancie, który rozpocznie się już za niecały tydzień. Ogromne podziękowania należą się również Izakowi, który mimo wczesnych godzin, w których odbywały się mecze, wytrwale komentował dla nas wszystkie spotkania!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!