Finał nie dla Polaków - Kinguin przegrywa mecz o $800 000

Finał nie dla Polaków - Kinguin przegrywa mecz o $800 000

Jak już pisaliśmy Wam wczoraj w naszym artykule, dzisiaj rano odbył się mecz pomiędzy dwoma polskimi drużynami - Virtus.pro i Kinguin. Obydwa teamy dotarły aż do półfinałów, po to aby powalczyć o główną nagrodę turnieju WESG, czyli o 800 tysięcy dolarów. Większość osób stawiała oczywiście na Virtusów, jednak ostatecznie to Kinguin weszło do finałów, ale przegrało z francuskim EnVyUs.


Półfinały okazały się dla Virtusów bardzo pechowe. Pierwsza mapa, czyli Dust II, została wybrana przez Kinguin i zakończyła się dla nich pozytywnym wynikiem 16:14. Kiedy jedna strona się cieszyła, druga starała się odrobić straty na Miragu, czyli na swojej mapie. Siła przeciwnika była jednak na tyle duża, aby spokojnie wygrać 16 rund do 5 , i wyeliminować VP z walki o główną nagrodę. Mimo porażki, Virtus. pro wywalczyło sobie trzecie miejsce na podium dzięki wygranej z Space Soldiers, tym samym zdobywając 200 tysięcy dolarów.

wesg-vp

Po spotkaniu z Virtusami przyszedł upragniony finał, w którym zawodnicy zmierzyli się z EnVyUs. Na pierwszą mapę Kinguin wybrało Traina, gdzie niestety zostali zdominowani przez team z Francji. Pierwsze spotkanie skończyło się wynikiem 16:5 i przybliżyło przeciwników do upragnionego zwycięstwa. Następnie przyszła pora na wybór Polaków-Dust II, na którym kilka godzin wcześniej bardzo dobrze grali. Trzecia mapa nie była dzisiaj potrzebna. Tym razem szczęście było po stronie EnVyUs, którzy wygrali wynikiem 16:6 i to oni zdobyli główną wygraną, czyli 800 tysięcy dolarów. Naszym rodakom pozostało cieszyć się z drugiego miejsca i 400 tysięcy dolarów.

kinguin-mecz

Gratulujemy oczywiście drużyną, ponieważ obydwie zaszły bardzo daleko! Czekamy na więcej sukcesów na nadchodzących turniejach oraz na zbliżającym się ELEAGUE Major w Atlancie, który rozpocznie się już za niecały tydzień. Ogromne podziękowania należą się również Izakowi, który mimo wczesnych godzin, w których odbywały się mecze, wytrwale komentował dla nas wszystkie spotkania!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.