Film Top Gun: Maverick bije rekordy popularności. Także w Polsce

Film Top Gun: Maverick bije rekordy popularności. Także w Polsce

Top Gun: Maverick bije rekordy popularności we wielu krajach. Film może pochwalić się niezwykle wysokim wynikiem box office w m.in. Ameryce Północnej.


Nie tak dawno do kin na całym świecie trafił drugi film z cyklu Top Gun. Jak się okazuje, w przeciągu czterech dni zarobił on w Ameryce Północnej aż 151 milionów dolarów. Już dawno nie udało się osiągnąć takiego wyniku w okresie trwania obchodów Memorial Day. Niemalże udało się pobić rekord, który należy do Piratów z Karaibów: Na krańcu świata (153 miliony dolarów).

Jeśli zaś chodzi o resztę krajów, to tutaj mamy do czynienia z wynikiem na poziomie 124 milionów dolarów. To najlepszy rezultat w całej karierze Toma Cruise'a oraz drugi w historii wytwórni Paramount Pictures.Polska przyczyniła się do tego sukcesu, gdyż u nas Top Gun 2 zarobił aż 1,2 miliona dolarów i po kilku tygodniach zajął dotychczasowe miejsce piastowane przez Doktora Strange. Nie da się więc ukryć, że rodzimi widzowie wręcz rzucili się na nową produkcję.

Warto jednak zaznaczyć, że nie ujawniono jeszcze pełnego zestawu danych dotyczących wyników filmu Top Gun: Maverick. Może więc okazać się, że są one jeszcze lepsze niż te szacunkowe, które przekazaliśmy powyżej.

 

Oglądaliście Top Gun: Maverick? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.