Film o Minecrafcie wciąż powstaje. Zagra w nim Jason Momoa

Film o Minecrafcie wciąż powstaje. Zagra w nim Jason Momoa

Minecraft w kinowej wersji live-action to wciąż aktywnie rozwijany projekt. Właśnie pojawiły się doniesienia, jakoby miał wystąpić w nim popularny aktor, Jason Momoa. Co więcej, zagra on podobno główną rolę. 


Nie da się ukryć, że Minecraft to wciąż niezwykle popularna gra wideo. Nie tak dawno materiały z niej pochodzące przebiły bilion wyświetleń na portalu YouTube, co przecież musi o czymś świadczyć. Czy ktoś jednak pamięta zapowiedziany dawno kinowy film o tej kultowej produkcji?

Pierwsza wzmianka o projekcie pojawiła się jeszcze w 2014 roku. Od tamtej pory doszło do co najmniej czterech zmian na reżyserskim fotelu. Premiera miała nastąpić w 2019 roku, lecz Warner Bros przełożyło ją na... 4 marca 2022 roku. Oczywiście potem wybuchła pandemia koronawirusa, a potem na horyzoncie pojawił się The Batman.

Jason Momoa jako Steve - wyobrażacie to sobie?


Tak też teraz nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się debiutu Minecrafta na wielkim ekranie. Jak jednak informują serwisy Substack, The Ankler, The Hollywood Reporter i Variety - wytwórnia prowadzi ostateczne negocjacje z... Jasonem Momoa znanym z m.in. roli Aquamana. Miałby on zagrać główną rolę, czyli Steve'a.

Jeśli to prawda, to wszystko wskazuje na to, że premiera filmu jest bardzo odległa. Mogę się więc założyć, iż jeszcze co najmniej kilka razy społeczeństwo zapomni o tej produkcji. Sam Minecraft zapewne nie straci jednak na popularności.

 

Czekacie na kinowy film Minecraft? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.