FIFA 20: O wyniku meczu turniejowego zdecydowała gra w papier, kamień, nożyce

FIFA 20: O wyniku meczu turniejowego zdecydowała gra w papier, kamień, nożyce

O słabych serwerach EA krążą już legendy, a gracze FIFY z każdą kolejną częścią produkcji starają się nieudolnie doprosić o jakąkolwiek poprawę w tym zakresie. Wygrywany przez nas mecz w Ultimate Team, z którego zostajemy nagle rozłączeni, a zwycięstwo trafia w ręce naszego przeciwnika to scenariusz, który zna każdy fan piłkarskiej gry EA. Tym razem problemy z serwerami dotknęły także sfery esportowej. 


Kika dni temu podczas oficjalnych kwalifikacji do esportowego turnieju FIFY - FUT 20 Champions Cup, dwójka zawodników zdecydowała się na dosyć nietypowe rozwiązanie końcowego rezultatu ich meczu. Ze względu na problemy z serwerami, które uniemożliwiały im rozpoczęcie meczu, zawodnicy zdecydowali się rozstrzygnąć pojedynek rozgrywką w papier, nożyce, kamień.

Do zaistniałego incydentu odniosła się oficjalna sekcja esportowa Electronic Arts. W swoim oświadczeniu firma postanowiła jedynie zaznaczyć, że wspomniany mecz pomiędzy zawodnikami nie miał bezpośredniego wpływu na ich miejsce w turnieju, gdyż i tak odpadli w swoich kolejnych spotkaniach.

FIFA nie jest jedyną produkcją, z którą EA ma obecnie problemy. W ostatnich tygodniach na jakość serwerów narzekają również gracze Apex Legends oraz Battlefield V.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.