FaZe świetne w finale - pierwsze miejsce ESL One New York jest ich!

Turniej ESL One New York 2017 dobiegł właśnie końca! Europejski skład "FaZe Clan" pokonał w finale bez większych problemów team Liquid 3:0! To pierwszy tak wielki triumf zespołu po zmianach w składzie.

Mecz finałowy rozpoczął się na Inferno. FaZe od początku pokazało, kto będzie w tym spotkaniu dyktował warunki. Pierwszą połowę po stronie CT wygrali... 15 do 0. Po przerwie, Liquid ugrało pistoletówkę, co dało im przewagę w kolejnych 2 rundach. Kolejny full FaZe zakończył się jednak porażką Amerykanów i ich pierwszej mapy.

Drugą rozgrywaną mapą był Overpass. Początek wskazywał na to, że Luquid powoli wraca do gry. To jednak niewiele dało, europejski team zdominował kolejne rundy i pierwszą połowę zwyciężył 11:4. Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana, z lekką przewagą dla drużyny Amerykanów. Ostatecznie nie dali oni jednak rady i przegrali 2 mapę, która wpadła na konto FaZe.

Trzecia mapa - Mirage, także nie stanowiła żadnej niespodzianki. FaZe pokazało, że w tym spotkaniu jest znacznie lepsze. W pierwszej połowie Liquid ugrało jedynie 4 rundy, a w drugiej... już żadnej! Tym sposobem europejska formacja zdobyła pierwsze miejsce na turnieju!

Faze Clan po słabym występie na DreamHacku w Malmo i zwątpieniu, które nastąpiło po porażkach mimo zmian w składzie pokazało, że czołowe drużyny nadal muszą się z nimi liczyć. Na tym turnieju pokazali się ze świetnej strony i z taką grą mogą być spokojni o swą przyszłość jeśli chodzi o zmagania na kolejnych wielkich imprezach.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.