Już jutro startuje faza grupowa turnieju ELEAGUE Major 2018!

Już jutro startuje faza grupowa turnieju ELEAGUE Major 2018!

Już jutro rozpocznie się kolejny etap zmagań ELEAGUE Major 2018! Za kilkadziesiąt godzin najlepsze drużyny z całego globu rozpoczną swoje zmagania podczas jednego z najważniejszych turniejów e-sportowych na świecie.


Pierwszy Major w tym roku różni się od poprzedniego turnieju rozgrywanego w Krakowie. Tym razem organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć listę uczestników do 24 zespołów i jednocześnie włączyć wcześniej oddzielnie rozgrywane zamknięte eliminacje w skład samego turnieju. Dzięki temu posunięciu mogliśmy cieszyć się meczami już od 12 stycznia.

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję przyglądać się zawodnikom podczas kwalifikacji w Atlancie. 9 najlepszych ekip zyskało wejście do fazy grupowej turnieju, która rozpocznie się już jutro. O miejsce w kolejnym etapie walczył Paweł "innocent" Mocek, jednak jego zespół nie zdołał pokonać reszty teamów.Do szczęśliwej 9, której udało się pokonać przeciwników podczas kwalifikacji, dołączą jeszcze dotychczasowe legendy. W fazie grupowej zaprezentują się Cloud9, BIG, Liquid, Quantum Bellator Fire, Gambit, Natus Vincere, Astralis, mousesports, North, Vega Squadron, SK, Space Soldiers, fnatic, FaZe, G2 oraz oczywiście Virtus.pro. Z fazy grupowej wyjdzie 8 zespołów, które o wygraną powalczą nie w Atlancie, a w Bostonie.

Pierwsze mecze zawodnicy rozegrają już jutro. Tak prezentuje się jutrzejszy rozkład spotkań:Wielki finał turnieju odbędzie się 28 stycznia. To właśnie wtedy poznamy zwycięzców, którzy do domu wrócą bogatsi o 500 tysięcy dolarów. Transmisja z ELEAGUE Major 2018 w języku angielskim znajdziecie tutaj, a stream z komentarzem w języku polskim obejrzeć będzie można za pośrednictwem telewizji Sportklub oraz na jej kanale Twitch.

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.