Far Cry bez kluczowego pracownika. Seria ma pójść w innym kierunku

Far Cry bez kluczowego pracownika. Seria ma pójść w innym kierunku

Firmę Ubisoft pożegnał właśnie Dan Hay - dyrektor kreatywny i producent wykonawczy serii Far Cry. Przy okazji pojawiły się pogłoski, jakoby kolejna gra z cyklu miała pójść w zupełnie innym kierunku.


Dan Hay rozpoczął pracę w firmie Ubisoft jeszcze na etapie tworzenia gry Far Cry 3. Spędził więc tam dziesięć lat i w końcu postanowił zrobić sobie przerwę. Powody odejścia nie są znane, lecz mężczyzna nie planuje rezygnować z branży gamingowej.

Pałeczkę dyrektora kreatywnego i producenta wykonawczego przejmie teraz tymczasowo Sandra Warren, która z kolei pamięta jeszcze czasy produkcji Far Cry 2. To jednak nie koniec interesujących doniesień o tejże kultowej serii.

Dan Hay - były dyrektor kreatywny serii Far Cry


Okazuje się, że kolejna odsłona może być grą-usługą, czyli zupełnie odejść od tego, do czego byli przyzwyczajeni fani cyklu. Mowa więc o regularnych przepustkach sezonowych, trybie wieloosobowym czy nawet mikrotransakcjach. Doniesienia te jednak nie są oczywiście jeszcze potwierdzone, więc należy podchodzić do nich z dystansem.

Społeczność graczy nie jest jednak zbytnio z tych plotek zadowolona i raczej nie ma czemu się dziwić.

 

Co sądzicie o Far Cry jako grze-usłudze? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.