Świetny wynik sprzedaży Far Cry 5!

Świetny wynik sprzedaży Far Cry 5!

Jesteśmy już po premierze najnowszego hitu Ubisoftu w postaci Far Cry 5. Jak pochwalił się producent gry, tytuł przyjął się niezwykle dobrze i już teraz zanotował najlepszą sprzedaż ze wszystkich poprzednich odsłon serii, a wygląda na to, że nie będzie to jedyny rekord pobity przez tę grę.


Dla porównania poprzedni Far Cry oznaczony numerem 4 sprzedawał się dwa razy gorzej w stosunku do tego, jakie zyski generuje obecnie piątka, mając na uwadze sprzedaż wyłącznie w przeciągu pierwszego tygodnia. Warto zaznaczyć, że wtedy również wcale nie była to mała liczba. Biorąc pod uwagę ogólnie gry Ubisoftu lepiej poradził sobie jedynie Tom Clancy’s The Division.

Firma podzieliła się także specjalnym materiałem video, w którym chwali się wysokimi ocenami od najpopularniejszych i najbardziej znaczących serwisów w branży.Oto infografika przygotowana przez Ubisoft:Far Cry 5 cieszy się także dużą popularnością wśród różnych twórców na YouTube. Nie tak dawno pisaliśmy chociażby o duecie Rock i Rojo, którzy w świetnym stylu prezentują nam rozrywkę z kasowego tytułu. Podobne serie możemy znaleźć także na innych kanałach - m.in. u Tivolta, Yoji720 czy SargeThePlayera. Nie gorzej wygląda to także na Twichu, gdzie czas jaki przeznaczono na streamowanie tego tytułu liczy już łącznie ponad 50 tysięcy godzin.

Niewykluczone, że to dopiero początek sukcesów, jakie zaczęła odnosić gra. Kolejne podsumowania sprzedaży z pewnością ujrzą światło dzienne w przeciągu następnych kilku miesięcy.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.