Fantasyexpo nowym wydawcą CD-Action

Fantasyexpo nowym wydawcą CD-Action

Pod koniec kwietnia informowaliśmy was o fakcie, że CD-Action najprawdopodobniej przestanie istnieć. Jedno z najpopularniejszych czasopism o grach jednak zostanie z nami na stałe! Świetną informacją podzieliła się agencja Fantasyexpo, która poinformowała o kupnie praw do marki CD-Action oraz PC Format.


Agencja Fantasyexpo oficjalnie poinformowała, że przejęła od wydawnictwa Bauer prawa do marki CD-Action oraz PC Format. Oznacza to, że wbrew informacjom sprzed ostatnich miesięcy, oba tytuły pozostają na rynku. Wiadomością podzieliła się także redakcja CD-Action, która napisała:
Drodzy Czytelnicy!

Po niespełna dwudziestu pięciu latach wspólnej przygody powinniśmy chyba zacząć od “kochani”. Dziękujemy za cierpliwość – zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy sami nie wiedzieliśmy jeszcze, co z tego wszystkiego wyniknie. Teraz możemy ogłosić – z nieskrywaną radością – że prawa do marki CD-Action (oraz PC Format) przejęła od wydawnictwa Bauer agencja gamingowa Fantasyexpo. Z chłopakami znamy się od dawna – to oni w 2014 zorganizowali nam CD-Action Expo, sami są też związani emocjonalnie z CDA. Nie wyobrażamy sobie lepszego obrotu spraw.

Wraz z komunikatem, redakcja poinformowała o swojej przyszłości, która z pewnością zadowoli każdego fana magazynu.
Co dalej? Przede wszystkim nie musicie obawiać się o papierowy magazyn – będzie ukazywać się zgodnie z harmonogramem, a za tworzenie go odpowiedzialna będzie dobrze wam znana ekipa. Każdemu jednak, kto wie, czym na co dzień zajmuje się Fantasyexpo, do głowy przychodzi jeszcze jedna oczywista korzyść z takiej współpracy. Od kilkunastu lat w redakcji CD-Action regularnie powracał temat nowoczesnego serwisu internetowego i wysokiej jakości materiałów wideo.

Jak poinformowała agencja, wraz z wydawanym w papierowej formie czasopismem, powstanie nowy portal oferujący zarówno treści pisane, jak i nowoczesne formy wideo w tematyce, jaką do tej pory zajmowało się wydawnictwo.Spodziewaliście się takiego obrotu spraw? Dajcie znać w komentarzach!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.