Fantasy Expo Challenge - już dziś kolejny Mecz Gwiazd!

Fantasy Expo Challenge - już dziś kolejny Mecz Gwiazd!

Pojedynki YouTuberów w najpopularniejszych grach sieciowych to niewątpliwie okazja do sprawdzenia się danego twórcy w wybranej produkcji i porównania swoich umiejętności z innymi osobami - gamerami. Nie zdarza się jednak za często, aby wprowadzany był do tych bitew element profesjonalnej gry, zazwyczaj chodzi o luźną grę i czerpanie z niej satysfakcji. Dzisiaj natomiast oprócz zabawy będziemy mogli śledzić jak dwie ekipy popularnych internetowych twórców starają się taktycznie rozgromić przeciwną drużynę w grze League of Legends!


W tytule nie przypadkowo pojawiło się słowo "kolejny", bowiem podobne wydarzenie oglądać mogliśmy m.in. w lipcu tego roku, kiedy miejsce miał poprzedni Mecz Gwiazd. Wtedy drużyny nie rywalizowały jednak w LoL'u, lecz w debiutującym Overwatchu od Blizzarda. Artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

mecz-gwiaz-blizzard

Fantasy Expo Challenge (polska liga e-sportowa, w której to powoli zaczyna się 4 sezon) po raz kolejny postanowiła zorganizować pojedynek "ludzi znanych z Internetu" i sprawdzić ich umiejętności w LoL'u. Wszystko rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 18:00, więc warto przyjrzeć się członkom obu drużyn.

Pierwsza grafika dotycząca dzisiejszego Meczu Gwiazd, jaka pojawiła się na Facebooku FEC.

W teamie pierwszym znajdują się takie osoby jak Dis oraz Nervarien, (oprócz tego, że są streamerami oraz YouTuberami, to pełnią także rolę ambasadorów ligi Fantasy Expo Challenge), popularny fifacz PLKD, członek ekipy Abstrachuje.TV - Czarek Jóźwik oraz tajemniczy Fuzionek! Naprzeciwko nich postawieni zostali tacy twórcy jak popularny gracz Hearthstone'a - MKRR (również ambasador ligi FEC), streamer Arquel oraz Kubon, znany z pranków Ravgor i członek ekipy Matura To Bzdura.TV - Adam Drzewicki. Sam pojedynek komentować będą Vander oraz Jankos, którzy jeszcze niedawno byli uczestnikami półfinału Mistrzostw Świata i zasiadali w szeregach drużyny H2k Gaming.

Skład obu drużyn dzisiejszego Meczu Gwiazd organizowanego przez Fantasy Expo Challenge. Skład obu drużyn dzisiejszego Meczu Gwiazd organizowanego przez Fantasy Expo Challenge.


Jesteśmy bardzo ciekawi, która drużyna zwycięży, bo obie prezentują się naprawdę ciekawie i ciężko wybrać faworyta. Na pewno zagościmy na dzisiejszym streamie i będziemy obserwować pojedynek tych dziesięciu twórców do samego końca. Mecz odbędzie się na platformie Twitch, dokładnie w tym miejscu.

Macie swojego faworyta w tym Meczu Gwiazd? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.