Fałszywe oskarżenia wobec Gimpera. Twórca odpowiada

Fałszywe oskarżenia wobec Gimpera. Twórca odpowiada

O popularnym twórcy YouTube po raz kolejny zrobiło się głośno. Tym razem nie chodzi jednak o publikowany przez niego rodzaj materiałów, ale o znaną wszystkim grupę na Facebooku – Hajsownicy Gimpera 3.0. W dniu dzisiejszym została ona obwiniona o stworzenie na wyżej wymienionym portalu społecznościowym jednego z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń ostatnich miesięcy. Skąd wzięły się fałszywe oskarżenia wobec Gimpera i co wspólnego mają z tym internetowe media? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu!


Zapewne wielu z Was słyszało już o pewnym nietypowym wydarzeniu na Facebooku. Chodzi dokładnie o „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”, do którego link znajdziecie tutaj. Z pewnością jest to obraza uczuć religijnych, co niestety stało się jakiś czas temu pewnego rodzaju „modą”, głównie wśród młodych ludzi. Ten pomysł, jak można było przewidzieć, nie spotkał się z pozytywnym odbiorem, a internetowe media zaczęły wrzeć. Na stronie Pikio.pl pojawił się artykuł, który potępiał zachowania mające na celu obrażanie Jana Pawła II, a o całą akcję posądził grupę o nazwie "Rajdownicy Gimpera 3.0", która według portalu znajdowała się rzekomo pod oficjalnym patronatem Tomka. Zapoznajcie się z pierwszą wersją tego fragmentu, który w aktualnym wpisie został już zmieniony, a fałszywe oskarżenia wobec Gimpera – wycofane.


14593464_1283649648333321_299110640_n


 

Na reakcję twórcy YouTube nie musieliśmy długo czekać. Na jego Facebooku szybko pojawił się post z linkiem do artykułu na stronie Pikio.pl, z prośbą skierowaną bezpośrednio do prawdziwej grupy widzów Tomka, Hajsownicy Gimpera 3.0, o pisanie komentarzy dotyczących błędu, który popełnił portal. Wyglądał on następująco:Hajsy oczywiście nie zawiodły, a źle zweryfikowane treści zniknęły z artykułu. W stronę Tomka zostało również wystosunkowane mailowe sprostowanie całej sprawy.Nie obyło się także bez odzewu oficjalnego fanpaga Radia Maryja na Facebooku, na którym udostępniono artykuł strony internetowej RadioMaryja.pl, dotyczący prób znieważenia papieża. Gimper napisał komentarz, w którym próbował wyjaśnić nieporozumienie, które powstało z braku researchu redaktorów portalu Pikio.pl, ale jego wypowiedź została szybko usunięta. Nam na szczęście udało się zrobić screena, którym chcemy się z Wami podzielić.


14620037_1283646941666925_1883538584_n


 

Po raz kolejny napisane zostało sprostowanie, jednak tym razem nie dla Gimpera, ale dla... Gimbera. Przekonajcie się sami, o co chodziło.Cała sprawa została na ten moment zamknięta, a fałszywe oskarżenia wobec Gimpera, o rzekome zarządzanie grupą szkalującą Jana Pawła II, wycofane. Nie zmienia to jednak faktu, że był to dość poważny błąd internetowych mediów, któremu w łatwy sposób udałoby się zapobiec. Wystarczyło tylko głębsze zapoznanie się z tematem. Mamy nadzieję, że do tego typu nieporozumień więcej nie dojdzie, a grupa Hajsowników Gimpera 3.0 jak i sam twórca będą już bezpieczni od tego typu oskarżeń.


AKTUALIZACJA - 09.10


Dzień po tym wszystkim, Gimper nagrał materiał na ten temat. Przedstawił dokładnie co działo się po utworzeniu facebookowego wydarzenia oraz po tym, jak osądzono go o jego współtworzenie. Tomek w materiale na swoim kanale opowiedział nam dokładnie jaka była jego pierwsza reakcja oraz jak postąpił, aby niefortunne fragmenty ze stron zostały usunięte. Sprawdźcie sami:
A Wy co myślicie o całej tej sprawie? Było to dla Was zabawne i pewnym stopniu groteskowe? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl

Co wspólnego ma e-sport z walkami gladiatorów?

Tofiki dla APYnews: "Nie twierdzę, że jestem aniołkiem" [WYWIAD]

5 kanałów podróżniczych, z którymi zwiedzisz cały świat!

Coraz więcej ludzi ogląda Netflixa publicznie

Kolejna fala banów na YouTube - ekstremistyczne materiały usunięte

Organizacja PRIDE z dwoma nowymi składami!