Facebook wprowadza opcję zamawiania jedzenia!

Facebook wprowadza opcję zamawiania jedzenia!

Facebook, to serwis odwiedzany codziennie przez ponad miliard użytkowników. Sztab specjalistów cały czas czuwa nad tym, aby strona się rozwijała i przyciągała coraz więcej ludzi. Często słyszymy o zmianach, które portal wprowadza, aby ułatwić życie swoim użytkownikom. Tym razem dodano funkcję zamawiania jedzenia z poziomu serwisu.


Jak to działa?

Aby zamówić jedzenie, wystarczy kliknąć zakładkę „Zamów jedzenie”. Portal przeniesie nas do listy restauracji, gdzie wybierzemy, skąd chcemy zamówić jedzenie, czy wolimy dostawę do domu, czy może chcemy oebrać je osobiście i wreszcie co chcemy zamówić. Facebook w tym celu podjął współpracę z EatStreet, Delivery.com, DoorDash, ChowNow oraz Olo, oraz z restauracjami takimi jak: Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Five Guys i Jimmy John’s.

  

Od kiedy będzie można używać tej funkcji?

Funkcja jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez ostatni rok odbywały się jej testy. Nie wiadomo, czy to udogodnienie będzie kiedykolwiek dostępne w Polsce, a jeżeli tak to będziemy musieli na nie jeszcze trochę poczekać. Możliwe jest jednak, że wkrótce portal podejmie współpracę z polskimi serwisami służącymi do zamawiania jedzenia. Niestety Facebook nie wypowiedział się jeszcze oficjalnie w tej kwestii.

 


Opcja ta z pewnością ułatwi życie osobą, które na co dzień zamawiają jedzenie przez aplikacje, ponieważ teraz będzie można to zrobić bez opuszczania Facebooka. Wygląda na to, że Mark Zuckerberg dąży do stworzenia serwisu idealnego, który zastąpi inne aplikacje. Korzystalibyście z tej funkcji, gdyby była dostępna w Polsce?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.