Facebook wprowadza funkcję Stories!

Facebook wprowadza funkcję Stories!

Funkcja umożliwiająca tworzenie znikających wiadomości opanowuje powoli wszystkie media społecznościowe. Zaczęło się od Snapchata, którego dostępne możliwości spodobały się tak bardzo Markowi Zuckerbergowi, że kilkukrotnie próbował kupić aplikację. Każda próba kończyła się klęską, więc nie czekając długo postanowił zaimplementować podobne rzeczy w swoich własnych programach - m.in. na Instagramie, czy teraz, na Facebooku.


Na początku bieżącego roku informowaliśmy was o planach dotyczących wdrożenia funkcji Stories na mobilną aplikację Facebooka. Trochę na oficjalną, globalną aktualizację musieliśmy poczekać, lecz nareszcie jest. Jeśli macie najnowszą wersję programu to za kilkanaście/kilkadziesiąt godzin będziecie świadkami nieco zmienionej strony głównej - u góry ekranu widnieć będzie specjalny pasek, na którym pojawiać będą się wiadomości od znajomych, które jak to jesteśmy przyzwyczajeni, będą znikać po upływie doby.Wybrać będziemy mogli osoby, do których chcemy aby konkretne zdjęcie, czy film doszedł - czas trwania to jednak maksymalnie dziesięć sekund. Wszystko inne działa bardzo podobnie do tego, co istnieje na Instagramie. Celem tego wszystkiego jest ponownie umożliwienie użytkownikom ulotne udokumentowanie swoich konkretnych życiowych momentów.Gigantowi udało się w takim razie skopiować Snapchata po raz czwarty. Mark Zuckerberg zaimplementował funkcję Stories chociażby w aplikacji WhatsApp, Messenger, czy właśnie Instagram i Facebook. To, co Snapchatowi pozostało oryginalne to mnóstwo rożnych filtrów do twarzy, którymi wyróżnia się na tle "konkurencji" - nie wiadomo jednak na jak długo.

 

Co sądzicie o wprowadzeniu Stories na Facebooka? Piszcie!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

THE STORYWALKERZ - tajemniczy kanał uczestników Mam Talent

Kaluch rusza z własnym serialem z GTA V!

Radosław Kotarski poprowadził wywiady w Onet Rano!

Kolejny sezon "Star Trek: Discovery" zapowiedziany jeszcze przed zakończeniem pierwszej serii

Okiem Fabiana wystartował z Patronite - tylko zobaczcie te opisy

Drużyny e-sportowe w piłkarskich strojach?