Facebook pomylił kobietę z botem z Westworld

Facebook pomylił kobietę z botem z Westworld

Tytuł tego artykułu brzmi trochę jak te znane z Faktu, jednak chociaż sytuacja wydaje się abstrakcyjna, to jest to zupełna prawda. Kobieta z Kentucky została pomylona z botem z Westworld.


Zespół Facebooka odpowiedzialny za social media przekierował dzisiaj użytkowników na profil losowej użytkowniczki, zamiast na nowe konto HBO Westworld na Messengerze. O problemie poinformował jeden z twitterowiczów:Jak widać oficjalny profil Messengera chciał zapoznać użytkowników z Tes, czyli nowym botem, z którym fani mogą porozmawiać, by otrzymywać specjalne dodatki i aktualizacje. Niestety w podanym linku znajdował się odnośnik do niejakiej Lisy McKinley West.

Zanim po kilku godzinach błąd został naprawiony, użytkowniczka zdążyła dostać około 20 wiadomości na swoją skrzynkę odbiorczą. Na szczęście jednak były to tylko prośby o umożliwienie rozmowy, więc nie musiała się ona borykać z odpowiedziami na dręczące pytania fanów.

Użytkowniczka podeszła do sytuacji z humorem, a Facebook oficjalnie ją przeprosił za zaistniałe zdarzenie. Tak absurdalna sytuacja oczywiście nie powinna mieć miejsca, ale w ostateczności każdy jest tylko człowiekiem i może się pomylić, jednak patrząc na tematykę serialu Westworld, można odnieść wrażenie, że jest to duża ironia losu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.