Facebook uruchomi sekcję gaming

Facebook uruchomi sekcję gaming

Ostatnie badania Facebooka pokazują, że każdego miesiąca ponad 700 milionów użytkowników serwisu gra, ogląda transmisje gier i dołącza do grup skupiających ludzi zainteresowanych grami. Portal postanawia wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zainteresowaniom – tworzy nową zakładkę! 


Gaming to nowa karta nawigacyjna, która nie będzie tylko zbiorem wszystkich gier. Pozwoli na dużo więcej.Według zapowiedzi możliwe stanie się zbudowanie społeczności wokół wszystkich ulubionych gier, a także graczy. Elementami, które wejdą w skład segmentu będą Aktualności, Gry, Transmisje z gier oraz Grupy gamingowe.

Pojawią się nowe sposoby zapraszania znajomych, czatowania i wspólnej zabawy, możliwe będzie też odkrywanie nowych streamerów w oparciu o treści, które już zainteresowały użytkownika.

Pomysł wydaje się być bardzo ciekawy i choć wdrożenie sekcji Gaming rozpocznie się od grupy 700 mln użytkowników, to na pewno warto czekać.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.