Facebook ułatwi personalizowanie treści na tablicy

Facebook ułatwi personalizowanie treści na tablicy

Facebook w końcu da nam możliwość realnej zmiany wyświetlanych aktualności. Widząc dany post, użytkownik będzie mógł zaznaczyć, czy chce widzieć na swojej tablicy więcej lub mniej tego rodzaju wpisów.


Meta wprowadza dużo nowości. Niektóre z nich mogą nie spodobać się zwykłym użytkownikom tak jak ostatnia nowina o większej ilości reklam na Instagramie i Facebooku. Jednak omawiana zmiana wydaje się pozytywnym zaskoczeniem — wszak kto by pomyślał, że Meta pozwoli nam samemu wybierać, co chcemy, a czego nie chcemy oglądać?Nowa opcja na Facebooku mimo wszystko będzie miała za zadanie lepiej uczyć algorytmy, które w przyszłości wykorzystają nasze wybory do prezentowania nam najbardziej angażujących wpisów. Pod wybranymi postami pojawi się teraz pytanie o to, czy chcemy widzieć więcej podobnych treści w aktualnościach. Możemy kliknąć opcję „pokaż więcej” lub „pokaż mniej".

Te same funkcje widoczne będą po kliknięciu w menu znajdujące się w prawym rogu posta.Na koniec warto przypomnieć, że serwis społecznościowy już rok temu próbował swoich sił w podobnej sprawie. Chodziło wtedy o wyświetlanie mniejszej ilości postów politycznych. Ograniczenie tych treści na feedzie wg badań Facebooka spowodowało m.in. dłuższe spędzanie czasu na portalu przez użytkowników.

 

Czy podoba Wam się opcja pokazywania mniejszej lub większej ilości treści? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.