Facebook tworzy przestrzeń dla twórców gamingowych i ich fanów

Facebook tworzy przestrzeń dla twórców gamingowych i ich fanów

Nowe miejsce dla twórców gamingowych oraz ich fanów zostanie wkrótce zaimplementowane na Facebooku. Gigant wprowadzi pakiet o nazwie "Streamer Fan Groups", który zwiększy integrację w ramach Facebook Gaming.


Nowe narzędzie ma umożliwić rozwój oraz lepszą integrację całej społeczności, czyli relacji pomiędzy streamerami, a widzami. Jak będą działały nowe opcje?

Jak zapowiada Facebook, twórca rozpoczynający streama, będzie mógł udostępnić  ją na grupie, a jej członkowie otrzymają powiadomienie o możliwości dołączenia na transmisję. Do tego ma zostać wprowadzona lepsza opcja organizacji treści w ramach hashtagów, tematycznych czatów i pokojów. Dodatkowo zostanie wprowadzona bardzo interesująca nowość, czyli forma postów, która pozwoli na znalezienie osób do wspólnego grania w dany tytuł.Część zapowiedzianych zmian wskazuje obranie kierunku podobnego do tego, który obrał w swoich założeniach niegdyś Discord, który stawia na komunikację w ramach pokojów, kierując swój przekaz do gamingowej społeczności. Jak wyjdzie Facebookowi? Aby tego się dowiedzieć, musimy jeszcze trochę poczekać. Nowe funkcje otrzymają najpierw wybrani użytkownicy, a z czasem opcje mają pojawić się już u każdego.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.