Facebook sprawi, że nasze oczy będą zawsze otwarte

Facebook sprawi, że nasze oczy będą zawsze otwarte

Coraz to nowsze dodatki i rozwiązania, które pojawiają się na Facebooku sprawiają, że aplikacja staje się coraz cięższa i mniej funkcjonalna. Zdania są podzielone na temat większości z nowych funkcji, jednak ta może okazać się naprawdę ciekawa.


Dlaczego? Bo technologia, która miałaby otwierać oczy na zdjęciach, na których akurat zamknęliśmy nasze oczy jest znacznie bardziej zaawansowana chociażby od tej, która sprawia, że nie wyglądamy jak zwierzęta i nie mamy czerwonych oczu. Jak miałaby ona działać?

Technologia miałaby opierać się na sztucznej inteligencji i technice maszynowego uczenia. Aparat w telefonie miałby zapisywać wygląd w pełni otwartych oczu, a później nanieść go na przymknięte powieki.Brzmi świetnie, ale nie jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż technologia nie radzi sobie jeszcze z odpowiednim przetwarzaniem okularów, fryzur czy zasłaniających częściowo oczy włosów. Można sobie tylko wyobrazić, jak karykaturalne mogłyby być niektóre nieudane próby użycia tej technologii. Ale oczywiście warto próbować i trzymamy kciuki za jej rozwój!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.