Facebook

Facebook "przypadkowo" skrócił czarną listę u niemal miliona użytkowników!

Na przełomie maja i czerwca Facebook borykał się z niemałym problemem wywołanym luką w jego strukturze. Mimo że od wydarzenia minęło już trochę czasu, to programiści nadal usuwają szkody tytułowego incydentu.


Zapewne wielu z was przydarzyło się umieścić konkretnego użytkownika na czarnej liście. Niezależnie od przyczyny z jakiej się tam znalazł, zablokowaliście mu tym ruchem możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, przeglądania waszego profilu czy nawet czytania komentarzy waszego autorstwa. Jest to więc bardzo przydatna funkcja, która pozwala odciąć się od niechcianych osób.

Błąd, który wystąpił około miesiąc temu w kodzie źródłowym serwisu zasięgiem dotknął ponad 800 tys. kont i skrócił na nich czarną listę o co najmniej jedną pozycję. Jeśli wierzyć pracownikom serwisu - był to "nieprzewidziany przez przedstawicieli Facebooka problem". Tym samym dla niektórych zablokowanych osób otworzyła się furtka do nawiązania kontaktu z tymi, którzy niekoniecznie by tego chcieli.

Luka w systemie dotknęła niemal milion użytkowników Facebooka


Pracownicy korporacji nadal łatają ostatnie dziury tej awarii i informują o niej część ludzi korzystających z platformy. Miejmy nadzieję, że tego typu awarie nie będą pojawiać się zbyt często w przyszłości.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.