Facebook z rekordowym spadkiem wartości na giełdzie w historii!

Facebook z rekordowym spadkiem wartości na giełdzie w historii!

Wczorajszy dzień pozostanie w pamięci Marka Zuckerberga przez długi czas. Dlaczego? Wszystko przez największy spadek cen akcji Facebooka na amerykańskiej giełdzie. Najpopularniejszy portal społecznościowy jest pierwszą firmą na giełdzie w USA, która straciła tak dużo na wartości w ciągu jednego dnia. Jest więc o co się martwić. 


Co wpłynęło na tak ogromny spadek? Cała sytuacja jest efektem przedstawienia wyników Facebooka za II kwartał 2018 roku. Wizja kolejnego gorszego okresu oraz przede wszystkim możliwość gwałtownego zmniejszenia się liczby nowych użytkowników serwisu wystraszyła inwestorów. Facebook zdecydowanie ma kłopoty.Na otwarciu giełdy notowania Facebooka spadły o około 18%, co przełożyło się na zmniejszenie kapitalizacji giełdowej firmy aż o 124 mld dolarów. Ta wartość została uznana za największą w historii amerykańskiego rynku.

Facebook ogłosił, że spodziewa się spowolnienia wzrostu przychodów w kolejnych latach, co także negatywnie odbiło się na finansach firmy. Dodatkowo globalna liczba dziennych aktywnych użytkowników Facebooka była szacowana na 1,49 mld, jednak tak naprawdę wyniosła 1,47 mld.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.